Äänestäjä, älä äänestä vanhoja puolueita, joista kukaan ei aja köyhän asiaa. Äänestä sellaisia pienpuolueita, jotka eivät vielä ole Arkadianmäellä.
Muutos on mahdollinen.
Muutos on mahdollinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Mikä uusista puolueista ajaa köyhän asiaa? Ei osaamista, ei historiaa. Päältäkatsoen monet natseja tai hihhuleita. Hukkaan menee niitten äänestäminen!
Uusista pikkupuolueista ei aja köyhän asiaa muut kuin tyhjätasku-Harkimon perustama Liike Nyt.
Kyllä Perussuomalaiset on ainoa puolue, joka on pienen ihmisen asialla.
Sannalle on jo pedattu diili EU ,ssa.31 vaivaista donaa kuussa.Kyllä johtavat DEMARIT tietää mitä on olla suomessa DUUNARI.kuka köyhän asiaa ajaa jos ei huippu palkkainen demari ministeri.
Ei niitä kukaan äänestä. Ne tekevät itse omat äänensä.
Me tarvitaan poliitikot jotka ajaa vain suomen asiaa, tällä.hetkellä suomi hoitaa vain muiden maiden ongelmia ja se ei ole meidän tehtävä.
Ukraina esim. ei ole EU:n eikä Naton jäsen, mikään ei velvoita meitä auttamaan millään tavalla.
Samoin Afrikan ja lähi-idän elintasopakolaiset, meidänkö heistä tulee huolehtia, vaikka siellä lähempänä on rikkaita öjyvaltioita joilla rahaa ruokkia miljoonia pakolaisia, on öljy ja kaasua, oli varaacrakentaa 300 miljardin stadion futispelejä varten jnen
Herätys. Rikkaat pitää lähi-itää omana lomakohteena, joten sitä ei jämäpakolaiset saa turmella 🤭
Dubaissa poliisit ajaa Ferrareilla ja Laborgineilla LOL
Eihän naispiliitikot näitä ymmärrä.