Kyytipoika Harakka tyhjensi sammutuspullon, siten melkein palomestari.
Oikeastaan SDP määritelmän mukaan onkin, kuten Kapikin SDP upseerina, joka toisin lakkautettiin 2001. Joku huomasi että miksi meillä kouluja käymättömiä upseereja nimitetty, tuli lakkautus näille. Kiljavan kadettikoulu ei täytä vaatimuksia kansakoulu pohjalla, kun vaaditaan alkuun ylioppilas, sitten 3 vuotinen kadettikoulu -silloin, nyt Maanpuolustuskorkeakoulu.
Kaikkeen demarit itseään tyrkkäävätkin.
Demari arvoissa ei kouluja paljoa katsota
24
56
Vastaukset
- Anonyymi
Vedä sinä nyt toinenkin mekko päällesi, paikkaa hapsumattosi ja hanki elämä. Ryhdy vaikka vihervassariksi, täällä on ystäviä ja nuotit kestävän kehityksen kulku-uralle.
- Anonyymi
Kapin myöntämä tittelöintisi pankkomajuriksi kirvistelee yhä noin kovasti?
- Anonyymi
On se Kapi etevä, on on. Pääsi armeijassa SDP-upseeriksi ja sitten isännöitsijäksi keskustalaisella Valiolla. Vitsi vitsi. Ei SDP ole koskaan päässyt upseereiksi nimittämään, presidentin homma se on. Ei kai Keskusta määrää Valiollakaan kun sillä edelleen menee paljon paremmin kuin Keskustalla.
- Anonyymi
Taitaa Valiolla olla johtoportaassa nykyään muita kuin kepulaisia. Muutenhan firman kassa olisi jo putsattu puhtaaksi.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Taitaa Valiolla olla johtoportaassa nykyään muita kuin kepulaisia. Muutenhan firman kassa olisi jo putsattu puhtaaksi.
Ei ole, ainostaan maitotilallisia jotka omistaa valion.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei ole, ainostaan maitotilallisia jotka omistaa valion.
Johtoportaan jäsenten puoluekannoista oli kysymys.
- Anonyymi
TransSanna.
- Anonyymi
Sanoo sateenkaarimajuri.
- Anonyymi
Harakka loisi teatterikoulussa 20 vuotta ja pääsi vaivoin draturgiksi ja klovniksi ja nut se on ministeri
Sai häiriköinnistä pienen tuomion- Anonyymi
Minä kun en oikein tunne tuota teatterimaailmaa, niin voisitko sinä kertoa minulle mitä se semmoinen draturgi tekee tekee tesatterissa?
- Anonyymi
Upseeriksi kun alkoi SDP kuntavaaliehdokkaaksi. Aika vähä oli koulutus.
Huvittavaa suorastaan.- Anonyymi
Kiljavan kadettikoulu.
- Anonyymi
Mutta mites tää liittyy Suomen Keskustaan?
No,tämä palsta on tarkoitettu persutrolleille paskanheittoon!
"Herjaa demareita ja varsinkin Sanna Marinia" -palsta!! - Anonyymi
Demarikommarit yrittää sekoittaa ihan kaiken, kun niillä panikki päällä. Demarit vihaa demokratiaa ja sitähän Suomalaiset ei hyväksy ollenkaan. SDP inho kasvaa....
- Anonyymi
Toivottavasti niin käy kevään vaaleissa.
- Anonyymi
Demokraatit siis vihaavat demokratiaa? Ja ketähän suomalaisia sinä mahdat oikein tarkoittaa? Jospa aloittaisit sen apukoulusi ihan alusta uudestaan. Aivopierussasi ei ollut päätä eikä häntää eikä äidinkielentaitosikaan ihan kuosissaan ole.
- Anonyymi
Siinä taas vakiokommenttisi, jonka sinä tunget ketjuun kuin ketjuun. Arveletko sinä tuollaisen möläytyksen toistamisessa olevan voimaa?
- Anonyymi
Mites tää liittyy Suomen Keskustaan?
- Anonyymi
Eikös perstrollit keksi mitään muuta kuin kommunistit, kommunistit ja kommunistit, joita ei tässä maassa enää ole,. paitsi persutrollien korvien välissä.
- Anonyymi
Paloiko punikilla kekäle?
- Anonyymi
On niitä mm Ayliikkeessä,joka kohta nähdään lakkoina.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Paloiko punikilla kekäle?
Persujen möläytykset eivät polta kenenkään hermoja. Niihin suhtaudutaan kuten typeyksien puheisiin yleensäkin.
Toisesta korvasta sisään, toisesta ulos.
- Anonyymi
Avaajan pitää olla kovin nuori ja koulut jäänyt vähiin kun ei pysty muodostamaan selkeää ja ymmärrettävää tekstiä.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 453683
Riikka on siis suomalaisille velkaa 84 mrd
Jos kauhukabinetti istuu vaalikauden loppuun. Keskimäärin yli 20 miljardia uutta velkaa rikkaiden veronalennuksiin jokai723235Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?
Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist303015Sanna on suomalaisille siis velkaa 24 mrd euroa
Muistanette vielä kuinka Italian remonttirahoja perusteltiin sillä, että italialaiset ostaa suomalaisilta paidatkin pääl1632781En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä
Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛142537- 252299
Onnettomuus
Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?41790Kirjotan ikävää ulos
Haluaisin kuulla mitä ajattelet minusta. ihan mitä vaan mitä mietit. Voisit kertoa minulle, tai sitten kirjoittaisit run141728Sinä se vaan jaksat
Suosittelen lopettamaan hyvissä ajoin, tuo toimintas ei auta unohtamiseen. Jossain vaiheessa asia julkistuu enkä usko et231647- 151376