Nato on rasistinen kristittyjä kohtaa Turkissa

Silellä vainotaan kristittyjä ja miehittävät Hagia Sofia kirkkoa joka nyt on moskeija, ja turkki miehitää kristittyjen maita, Turkin pitää vetäytyä Bosporinsalmen itäiselle puolelle ja maksaa miehitysajan velka kristikunnalle.
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kristittyjen vainot on ennustettu Raamatussa. Toki sitä on tehty kaksi tuhatta vuotta, mutta lopunaikoina vainot yltyy kauheisiin mittoihin.

Äänestä

Diktaattori erdokan turkin asioista päättää ,ei mikään!! Persuputini trolli! Voi mennä nuoleen pyhän Putinin klaniii ja ottaa selfie someen !!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Silellä vainotaan kristittyjä ja miehittävät Hagia Sofia kirkkoa joka nyt on moskeija, ja turkki miehitää kristittyjen maita, Turkin pitää vetäytyä Bosporinsalmen itäiselle puolelle ja maksaa miehitysajan velka kristikunnalle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu