Suomen päättäjät päätti TUHOTA omat T-72 - vaununsa! Onko nostettava syyte puolustusmateriaalin tuhoamisesta yleisen edun nimessä????
UutisetUlkomaat
Marokko toimittaa Ukrainalle Neuvostoliitossa valmistettuja panssarivaunuja – IL seuraa sotaa
"Marokko toimittaa Ukrainaan neuvostoaikaisia T-72B-panssarivaunuja."
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/9435695b-e455-4c18-8a2d-68e6e241c31f
Marokko toimittaa Ukrainaan T-72 panssarivaunuja
7
183
Vastaukset
- Anonyymi
Saksassa perjantaina järjestetyn Ramstein-kokouksen päähuomion kohteena ovat olleet Leopard-taistelupanssarit ja niiden vieminen Ukrainaan.
Ulkopoliittisen instituutin johtaja Mika Aaltola muistuttaa, että Ramsteiniin kokoontuivat perjantaina maailman vahvimmat valtiot. Yhdysvaltojen johtamaan kokoukseen osallistui kaikkiaan noin 50 maata, esimerkiksi kaikki 30 puolustusliitto Naton jäsenmaata.
Ramsteinin kokousta ei kannata miettiä vain ja ainoastaan Saksan takkiepäröinnin näkökulmasta. Pöydän ääressä on maailman vahvimmat valtiot, osoittamassa sitoutumistaan Ukrainan puolustamiseen. Antamassa massiivisen määrän asetukea. Venäjänä olisin hyvin huolissani”, Aaltola kommentoi Twitterissä.- Anonyymi
😋😋😋😍😍😍😍😋😋😋
💋 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17716083n
🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞
- Anonyymi
"Suomen päättäjät päätti TUHOTA omat T-72 - vaununsa! Onko nostettava syyte puolustusmateriaalin tuhoamisesta yleisen edun nimessä????"
vanhentunutta kalustoa ei kannata pitää kunnossa, sanoohan sen järkikin.- Anonyymi
Olisihan niitä sen verran voinut jättää mitä on ne muutamat Leoparditkin?
- Anonyymi
T-72 on ukrainalaisille tuttu jatyhjää parempi.
Ehkä osaavat modifioda nykyaikaisiksi?
Varaosia löytyy maanviljelijöiden aittoihin hinatuista ryssävaunuista.- Anonyymi
Jostakin luin että ukrainalaisilla olisi ollut joskus omakin modifikaatio t-64 mutta niitä ei valmistettu kuin muutamia
- Anonyymi
Tuo on kyllä hyvä että aittajien joukko kasvaa myös EU,n ja USA,n ulkopuolelle. venäjän fasismille ei saa antaa perksi.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot1313970- 203558
Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti
Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans173407- 793357
Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe613254- 493061
- 292925
- 802769
- 542677
- 192387