Pian Niinistö ja Marin ilmoittavat

Anonyymi-ap

että Suomi ei jää odottelemaan Ruotsia.

10

77

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Marin? Se saa loparit ihan pian. Ei ole enää tuhottavaa.

    • Anonyymi

      Eipä yllätä. Niinistön ja Marinin natokiima on kova, että viimeisinkin järjenhiven heidän toiminnassaan on katoamassa. Voi Suomi-parka!

    • Anonyymi

      Sotien jälkeisten järkevien poliittisten johtajien ja päättäjien uupumattoman työn ansiosta olemme saaneet elää lähes kahdeksan vuosikymmentä rauhan aikaa. Joskushan sen oli päätyttävä. Nyt näyttää pahalta, kun kuvaan ovat astuneet naamion riisunut Niinistö, Marin ja Halla-aho.

    • Anonyymi

      Kuka luvannut Suomen hyväksymisen? Siitä vasta farssi!

      • Anonyymi

        28 maata 30 ei ole luvannut mitään vaan jo hyväksynyt Suomen Natojäsenyyden


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        28 maata 30 ei ole luvannut mitään vaan jo hyväksynyt Suomen Natojäsenyyden

        Tuo ei vain nyt vielä riitä siihen että Suomesta tulisi naton jäsenvaltio.


    • Anonyymi

      No Marinille asia ei kuulu millään tavoin!!

      • Anonyymi

        Mitä koulupudokas tarkoittaa? Kuka johtaa Suomessa ulko- ja turvallisuuspolitiikkaa? PRESIDENTTI YHDESSÄ VALTIONEUVOSTON KANSSA. Kuka johtaa valtioneuvostoa? PÄÄMINISTERI MARIN.


    • Anonyymi

      Ei ilmoita. Ilmoitusten aika on vasta sitten, jos Turkki ratifioi vain Suomen.

    • Anonyymi

      Toivottavasti tajuavat pitää turpansa kiinni, eivätkä sotke enää enempää asioita. Alkujaankaan ei olisi pitänyt julistaa, että natoon mennään käsikädessä ruotsin kanssa, se oli äärimmäisen typerää. On asioita, jotka pitää hoitaa kulissien takana.

      Marin on sössinyt lähes kaiken, ei siitä ole kauaa, kun tämä julisti, että hänen kaudellaan ei natoon mennä, sen jälkeen tyttö on julistanut, että mennään yhdessä ruotsin kanssa. Vieläkö tuo typerys kehtaa julistaa, että mennäänkin ilman ruotsia?

      Tämä alkaa olla jo farssia, erittäin vaarallista sellaista. Tyhmä kansa on valinnut itselleen tyhmät päättäjät, fiksummat venäjän naapurit hommasivat itsensä natoon jo vuosikymmeniä sitten.
      Nyt suomen kohtalo on sen varassa, mitä yhden hullun ja raivopäisen diktaattorin korvien välissä tapahtuu.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään

      Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"
      Maailman menoa
      51
      8713
    2. Ikuiset kaipaajat

      Miksette vaan mene sen kaipauksen kohteen luokse ja puhu sille suoraan? Mitä järkeä on kaipailla jotain puolituttua vuo
      Ikävä
      150
      5096
    3. Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla

      ”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset
      Maailman menoa
      103
      4804
    4. Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta

      Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään
      Maailman menoa
      8
      3802
    5. Riikka ottaa miljardi euroa EU:n yhteisvelkaa Suomelle

      Niin kääntyi irvipersun takki taas, vaikka vaalilupauksissa oli ettei yhteisvelkaa Suomi enää koskaan ota. No nyt otti m
      Maailman menoa
      81
      3398
    6. Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi

      Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta
      Maailman menoa
      48
      3303
    7. Onhan tää tyhmää ajatella sua kun tuskin ees muistat mua

      Hyvää yötä sinne jonnekin. 💔
      Ikävä
      27
      2840
    8. Veronmaksajat kustantavat yrittäjien eläkkeitä jo yli 500 miljoonalla

      Suomalaista yrittäjää ei kommunistista erota. Aktiivisen "yrittämisen" maksattaa yritystukina yhteiskunnalla, ja vieläpä
      Yrittäjyys
      33
      2662
    9. Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?

      PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html
      Maailman menoa
      32
      2543
    10. Persut rahoittavat velkarahalla rikkaiden ökyelämää

      Minkä vuoksi persut eivät leikkaa rikkailta, joilla on maksukykyä? Tuskinpa tuo persujen käytös saa Suomen kansalta hyv
      Maailman menoa
      88
      2513
    Aihe