Pian Niinistö ja Marin ilmoittavat

Anonyymi-ap

että Suomi ei jää odottelemaan Ruotsia.

10

65

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Marin? Se saa loparit ihan pian. Ei ole enää tuhottavaa.

    • Anonyymi

      Eipä yllätä. Niinistön ja Marinin natokiima on kova, että viimeisinkin järjenhiven heidän toiminnassaan on katoamassa. Voi Suomi-parka!

    • Anonyymi

      Sotien jälkeisten järkevien poliittisten johtajien ja päättäjien uupumattoman työn ansiosta olemme saaneet elää lähes kahdeksan vuosikymmentä rauhan aikaa. Joskushan sen oli päätyttävä. Nyt näyttää pahalta, kun kuvaan ovat astuneet naamion riisunut Niinistö, Marin ja Halla-aho.

    • Anonyymi

      Kuka luvannut Suomen hyväksymisen? Siitä vasta farssi!

      • Anonyymi

        28 maata 30 ei ole luvannut mitään vaan jo hyväksynyt Suomen Natojäsenyyden


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        28 maata 30 ei ole luvannut mitään vaan jo hyväksynyt Suomen Natojäsenyyden

        Tuo ei vain nyt vielä riitä siihen että Suomesta tulisi naton jäsenvaltio.


    • Anonyymi

      No Marinille asia ei kuulu millään tavoin!!

      • Anonyymi

        Mitä koulupudokas tarkoittaa? Kuka johtaa Suomessa ulko- ja turvallisuuspolitiikkaa? PRESIDENTTI YHDESSÄ VALTIONEUVOSTON KANSSA. Kuka johtaa valtioneuvostoa? PÄÄMINISTERI MARIN.


    • Anonyymi

      Ei ilmoita. Ilmoitusten aika on vasta sitten, jos Turkki ratifioi vain Suomen.

    • Anonyymi

      Toivottavasti tajuavat pitää turpansa kiinni, eivätkä sotke enää enempää asioita. Alkujaankaan ei olisi pitänyt julistaa, että natoon mennään käsikädessä ruotsin kanssa, se oli äärimmäisen typerää. On asioita, jotka pitää hoitaa kulissien takana.

      Marin on sössinyt lähes kaiken, ei siitä ole kauaa, kun tämä julisti, että hänen kaudellaan ei natoon mennä, sen jälkeen tyttö on julistanut, että mennään yhdessä ruotsin kanssa. Vieläkö tuo typerys kehtaa julistaa, että mennäänkin ilman ruotsia?

      Tämä alkaa olla jo farssia, erittäin vaarallista sellaista. Tyhmä kansa on valinnut itselleen tyhmät päättäjät, fiksummat venäjän naapurit hommasivat itsensä natoon jo vuosikymmeniä sitten.
      Nyt suomen kohtalo on sen varassa, mitä yhden hullun ja raivopäisen diktaattorin korvien välissä tapahtuu.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      83
      1601
    2. Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa

      Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.
      Maailman menoa
      269
      1531
    3. Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava
      Maailman menoa
      266
      1252
    4. Martina lähdössä Ibizalle

      Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      169
      1252
    5. Avustikset peruttu.

      Aettokosken ampuraan rahat otettu poekkeen valtiolle.
      Suomussalmi
      56
      857
    6. 65
      834
    7. Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa

      Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em
      Ikävä
      64
      827
    8. Miksi mies tuntee näin?

      Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui
      Ikävä
      40
      811
    9. Määpä tiijän että rakastat

      Minua nimittäin. Samoin hei! Olet mun vastakappaleeni.
      Ikävä
      40
      797
    10. Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg

      parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤
      Ikävä
      44
      771
    Aihe