Pian Niinistö ja Marin ilmoittavat

Anonyymi-ap

että Suomi ei jää odottelemaan Ruotsia.

10

90

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Marin? Se saa loparit ihan pian. Ei ole enää tuhottavaa.

    • Anonyymi

      Eipä yllätä. Niinistön ja Marinin natokiima on kova, että viimeisinkin järjenhiven heidän toiminnassaan on katoamassa. Voi Suomi-parka!

    • Anonyymi

      Sotien jälkeisten järkevien poliittisten johtajien ja päättäjien uupumattoman työn ansiosta olemme saaneet elää lähes kahdeksan vuosikymmentä rauhan aikaa. Joskushan sen oli päätyttävä. Nyt näyttää pahalta, kun kuvaan ovat astuneet naamion riisunut Niinistö, Marin ja Halla-aho.

    • Anonyymi

      Kuka luvannut Suomen hyväksymisen? Siitä vasta farssi!

      • Anonyymi

        28 maata 30 ei ole luvannut mitään vaan jo hyväksynyt Suomen Natojäsenyyden


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        28 maata 30 ei ole luvannut mitään vaan jo hyväksynyt Suomen Natojäsenyyden

        Tuo ei vain nyt vielä riitä siihen että Suomesta tulisi naton jäsenvaltio.


    • Anonyymi

      No Marinille asia ei kuulu millään tavoin!!

      • Anonyymi

        Mitä koulupudokas tarkoittaa? Kuka johtaa Suomessa ulko- ja turvallisuuspolitiikkaa? PRESIDENTTI YHDESSÄ VALTIONEUVOSTON KANSSA. Kuka johtaa valtioneuvostoa? PÄÄMINISTERI MARIN.


    • Anonyymi

      Ei ilmoita. Ilmoitusten aika on vasta sitten, jos Turkki ratifioi vain Suomen.

    • Anonyymi

      Toivottavasti tajuavat pitää turpansa kiinni, eivätkä sotke enää enempää asioita. Alkujaankaan ei olisi pitänyt julistaa, että natoon mennään käsikädessä ruotsin kanssa, se oli äärimmäisen typerää. On asioita, jotka pitää hoitaa kulissien takana.

      Marin on sössinyt lähes kaiken, ei siitä ole kauaa, kun tämä julisti, että hänen kaudellaan ei natoon mennä, sen jälkeen tyttö on julistanut, että mennään yhdessä ruotsin kanssa. Vieläkö tuo typerys kehtaa julistaa, että mennäänkin ilman ruotsia?

      Tämä alkaa olla jo farssia, erittäin vaarallista sellaista. Tyhmä kansa on valinnut itselleen tyhmät päättäjät, fiksummat venäjän naapurit hommasivat itsensä natoon jo vuosikymmeniä sitten.
      Nyt suomen kohtalo on sen varassa, mitä yhden hullun ja raivopäisen diktaattorin korvien välissä tapahtuu.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?

      Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta  – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,
      Maailman menoa
      67
      2483
    2. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      105
      2147
    3. Olit ihan

      Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu
      Ikävä
      24
      2127
    4. Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa

      Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e
      Maailman menoa
      97
      2097
    5. Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue

      se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod
      Maailman menoa
      8
      2026
    6. MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa

      TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,
      Suomalaiset julkkikset
      14
      1875
    7. Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa

      Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.
      Luterilaisuus
      581
      1826
    8. Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?

      "Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu
      Maailman menoa
      107
      1743
    9. Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle

      Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S
      Maailman menoa
      17
      1657
    10. Mikä ihme teitä lieksalaisia tuossa

      p*rs*reiässä niin kiinnostelee? Että siitä pitää päntönnään huutaa?
      Lieksa
      61
      1609
    Aihe