Suomen aito turvallisuus on LIITTOUTUMATTOMUUDESSA

Anonyymi-ap

Viekää pörssirikollis-äärioikeiston AutokratiaUsan Sotarikosliitto-hävittäjähankkeet, kansainväliseen korkeimpaan oikeuteen, Haagin Tuomioistuimeen käsiteltäviksi.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17470104/ex-aarioikeistohallitus-oli-laiton-usan-sotarikosliitto-hanke-on-laiton#comment-114962517

https://vastavalkea.fi/2021/01/08/havittajista-uusi-valtiontalouden-painajainen/

Mitään aitoa kansanvaltaa, demokratiaa, oikeusvaltio-periaatetta, kyseisessä AutokratiaUsan kansalaisiksi, kansalaisuuden vaihtaneiden, PetosKok-pörssirikollismogulien hankkeissa, ole noudatettu. Suomen kansa ei missään demokraattisissa vaaleissa, eikä aidoissa kansanäänestyksissä, ole niitä hyväksynyt.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17661451/en-tule-aanestamaan-seuraavissa-vaaleissa-ei-ole-todellista-realistista-vaihtoehtoa#comment-117886652

Äänestämisen lopettaminen, on toinen tehokas keino, estää Suomen pakottaminen, AutokratiaUsan hyökkäysliiton- ja veroparatiisihävittäjä-hankkeiden nettomaksajiksi, kansamme ja valtiomme, aidon turvallisuuden kustannuksella.

17

222

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Persujen täytyy tehdä valitus teidän pyhälle Putinille !! Suomesta ei tule persuputinilandiaa!!

    • Anonyymi

      Aloituksen kirjoittanut EI ole mikään "kokpersu", eikä koskaan tule olemaan - tiedoksi.

    • Anonyymi

      Linkkejä taas pukkaa.

    • Anonyymi

      Eduskunnan korruptio-YKSIPUOLUEJÄRJESTELMÄN taktiikkaa, on haukkua kaikki eri mieltä olevat, eli enemmistö Suomen kansalaisista milloin "putinisteiksi, kokpersuiksi, ryssiksi" jne. eli räkyttäminen on verovaroistamme kustannettua viharikollisuutta, jota korruptiopoliitikko-pörssirikolliset, valtion virkoja väärinkäyttämällä tekevät.

      https://www.aljazeera.com/news/2023/1/24/russian-military-reforms-respond-to-western-involvement-general

      Sopiminen on edessä joka tapauksessa. Suomen sijainti ei sotarikosliittoon pakottamalla, tule muuttumaan. ÄärioikeistoBrittien on ihan itse, ratkottava eriarvoistamis-köyhyysongelmansa, eikä rahoittaa maataan, Suomen kansaa tappamalla.

    • Anonyymi

      Menkööt alottaja venäjän rajalle persepystyssä housut kintuissa odottelemaan putinin saapumista.

    • Anonyymi

      Juu samaa mieltä aloittajan kanssa. Pitää olla puolueeton. Oman maan puolta ja muihin maihin mahdollisuuksien mukaan humanitääristä apua ja sovittelulinjalla omissa ja muiden asioissa.

    • Anonyymi

      Se juna meni jo. Venäjällä Suomi on jo leimattu mahdolliseksi vihollisen tunkeutumisreitiksi.

      • Anonyymi

        Venäloisia on 2 % pallon väestöstä. Heillä on pinta-alaltaan pallon suurin valtio. Mikään ei riitä. Aina vaaditaan lisää etupiiriä, kun kuviteltua vihollista tunkee joka suunnasta.


      • Anonyymi

        Kuviteltuja vihollisia tarvitaan diktaattorin vallassa pysymisen turvaamiseksi. Ulkoinen vihollinen yhdistää. Suuri johtaja pelastaa kurjan kansan.


      • Anonyymi

        Saksa ja Ranska torppasivat Ukrainan natohakemuksen 2008. Sota olisi vältetty, jos Ukraina olisi tuolloin otettu Naton jäseneksi. Mutta voi olla, että putlerin imperiumfantasiat olisivat kohdistuneet nyt "puolueettomaan" Suomeen.


    • Anonyymi

      Puolueettomuus ei ole mikään pidäke putlerille. Hän tottelee vain voimaa. Yksin emme pärjää. Siksi Natoon, jotta hyökkäyksen kynnys saadaan mahdollisimman korkeaksi. Me emme uhkaa ketään.

    • Anonyymi

      Venäläisiä sotarikollisia tullaan näkemään Haagissa läjäpäin , tuomarin nuijiessa: syyllinen ja koppiin viekää!

      • Anonyymi

        Putte virittelee torjuntaohjuksia saunan katolle :)


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Putte virittelee torjuntaohjuksia saunan katolle :)

        Joku arveli, että hän pelkää ydiniskua saunalle.


    • Anonyymi

      Vaan ei ollut. Justhan meitä uhattiin vaikka liittoutumattomia oltiin. Ja Ukrainakin on.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tukalaa kuumuutta

      Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh
      Ikävä
      40
      2324
    2. Mansikkatiloilla hyväksikäytetään ukrainalaisia

      Työolot ovat surkeita ja palkka kelvoton. https://yle.fi/a/74-20172942
      Maailman menoa
      293
      1904
    3. Sinä, ihastukseni

      Mitä haluaisit tehdä kanssani ensimmäisenä?
      Ihastuminen
      20
      1740
    4. Tiedät ettei tule toimimaan.

      Mielenterveys ei kummallakaan kestä.
      Ikävä
      24
      1555
    5. Okei, myönnetään,

      Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘
      Ikävä
      23
      1394
    6. Sokea "ystävälle"

      Oletko oikeasti noin sokea?
      Ikävä
      100
      1289
    7. Onko kaivatullasi

      himmeä kuuppa?
      Ikävä
      41
      1262
    8. En ymmärrä käytöstäsi

      Se on ollut eräänlaista hyväksikäyttöä. Että seura kyllä kelpaa palstan välityksellä silloin kun ei ole parempaakaan tek
      Ikävä
      139
      1225
    9. On jo heinäkuun viimeinen päivä.

      En taida nähdä sinua koskaan.
      Rakkaus ja rakastaminen
      35
      982
    10. Voi rakas sinua

      Ei mikään helpoin reissu eikö. Koita jaksella 😘
      Ikävä
      9
      928
    Aihe