Samanarvoisten kysymys

Anonyymi-ap

Nationalistin samanarvoinen kaveri ei synnytä tarpeeksi globalisaation näkemystä.
Globalisaatio on valo pimeydessä.

Miksi NATO lähettää värillisiä pohjoiseen ja valkolakkeja etelään?
Siksi että tulosta syntyy ristipanosta, eikä samanarvosta.
Erilainen energia opettaa.

Suomalaisten tällähetkinen itsetietoisuus perustuu jo nyt maahanmuuttajiin.
Suomalainen tekee väärin kun sanoo nyt, että kaikki Suomessa on suomalaista.
Kun tekee väärin niin tulee maksamaan.
Siksi itselleen valehtelu ei kannata, mutta parhaansa mukaan tunnustaa pitää tosiasian vain jos jumala suo löytää sellaisen sekamelskasta.

Kun värillinen lähtee pois, sitä huomaa, koska innovatiivinen itseoivallus hidastuu.
Tarvitaan siis koko ajan ulkomaalaisia Suomessa.
Heidän läsnäolonsa kehittää maan.
Ei ole vääriä maahanmuuttajia, on vain oikeita, kuten ei ole ylimääräisiä ihmisiäkään.

On eroa sillä kuinka globaali on maahanmuuttaja.
Epäamerikkalaisena minä totean, että amerikkalaiset maahanmuuttajat ovat suurempia globalisaatiossaan kuin kaikki ennen Amerikan maanosia olevat maahanmuuttajat.

Nationalistina voin olettaa, että USA:ssa paistaa itseoivallus voimakkaan ja kuka on ollut siellä saa kipinän.

Kun NATO kannattaja vihaa venäläisiä ollessaan itse perussuomalainen, hän globaalisilla markkinoilla, toisin sanoen, vihaa vain itseään, koska kaukaa katsottuna Suomi on kuin Venäjä. Itseään psykologiassa tietenkin ei kannata vihata, mutta rakastaa. Itseoivalluksesta kyse.

Seuraava asia, että kun minä tykkään globalisaatiosta, mutta en ole asunut ulkomailla, niin sanomani on lattean olematonta, että sanoma ei mene perille. Voin puhua paljon, mutta kukaan ei ymmärrä. Vuorostaan otetaan usalaisen, joka ei sano mitään, mutta kaikki ymmärtäisivät. Kehon energia puhuu, eivät aivot.

Siten luonnon sääntö on, että kaksi nationalistia eivät tulee toimeen keskenään.
Jotakin sellaista on huomattukin, että samaa natiota olevat ovat keskenään kuin umpisolmuiset, suhde on vaikea.
Voi olla että kahden globalistinkin olisi ollut vaikea ja sen päälle Amerikassa ollessaan. Mutta kohdallani ajatus on teoriaa.

Tervejärkisenä minä tahdon viereena aina värillisen henkilön, koska henkinen kasvuni, tiedon saanti on paaaaaljon isompi. Kehitys on kolmenkertainen.

1

142

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      😍😍😍😋😋😋😋😍😍😍

      😍 ­­­N­­y­­­m­­­f­­­o­­­m­a­­a­­­n­i -> https://ye.pe/finngirl21#17718740z

      🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Klaukkalan onnettomuus 4.4

      Klaukkalassa oli tänään se kolmen nuoren naisen onnettomuus, onko kellään mitään tietoa mitä kävi tai ketä onnettomuudes
      Nurmijärvi
      116
      5383
    2. Yleltä tyrmäävä uutinen

      Ylen uutisen mukaan Raamattu on keksitty n. 2600. Putoaako kristinuskolta pohja kokonaan alta pois? https://yle.fi/a/74
      Luterilaisuus
      436
      1691
    3. Missä mustasusi on?

      Suden aloituksia ei ole näkynyt moneen päivään.
      Ikävä
      200
      1203
    4. Pakko kertoa mies

      Äitini tietää, että olen ihastunut sinuun. 😳 halusin että hän näkisi sinun kuvan ja pyysin googlaamaan sinua. Kommentti
      Ikävä
      111
      1163
    5. Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.

      Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk
      Maailman menoa
      20
      1139
    6. Sinä vain tulit elämääni

      Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna
      Ikävä
      86
      1053
    7. Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?

      Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.
      Ikävä
      47
      951
    8. Miten koskettaisit häntä?

      Miten lähestyisit jos hän olisi lähelläsi nyt..
      Ikävä
      64
      941
    9. Mitä ajattelet

      Kaivattusi uskosta tai onko hän uskossa?
      Ikävä
      64
      896
    10. Onko se niin

      Että meillä molemmilla on niin isot egot ettei voi alentua myöntämään kuin tykkää toisesta
      Ikävä
      64
      846
    Aihe