Oliko tarhaajat Kiinalaisia ?

Anonyymi-ap

Ei uskoisi suomalaisilta noin häpeällistä eläintenpitoa. Mutta ehkä olivat Kiinalaisia tai sukujuuret kiinassa. Ne ovat kauheita eläinrääkkääjiä, viimeisin pöyristyttävä uutinen oli sappikarhut,

Kyllä se ihminen on kaikkein pahin, mitä maa päällään kantaa. Sanotaan, että paha saa aina palkkansa. On ennustettu, että kaikki eläinten kiduttajat, siis myös tarhaajat saavat maistaa omaa lääkettään seuraavassa elämässä.

Kaikkien eläinrääkkääjien nimi esille!!! Entisaikaan syntiset laitettiin kirkonmäelle jalkapuuhun. Ohikulkijat sai kivittää ja sylkeä päälle.

3

219

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kyllä ne suomalaiset osaavat myöskin eläinrääkkäyksen. Äärimmäistä tyhmyyttä osoittaa se, että hminen elää eläimistä, mutta ei hoida omaa tulonlähdettään.

      Ei ole työtä sellaisella, joka ei hoida hommiaan, niin se menee joka alalla. Eläimet eivät ole esineitä, niillä on tunteet ja paremmat vaistot, kuin ihmisellä.
      Eläinten kiduttaja on halpamaisin olento maan päällä.

      • Anonyymi

        Toivotaan rangaistusta sen mukaan.


      • Anonyymi

        😍😍😍😋😋😋😋😍😍😍

        🔞 ­N­­­y­m­­f­­o­m­­a­­­a­­n­­i -> https://ye.pe/finngirl21#17720782V

        🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea

      Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa
      Maailman menoa
      284
      8420
    2. Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita

      Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat
      Maailman menoa
      68
      5070
    3. Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka

      jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur
      Maailman menoa
      281
      4430
    4. SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"

      Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden
      Maailman menoa
      60
      3057
    5. Sara Sieppi umpirehellisenä Amazing Race -kulissien takaisesta elämästä

      Sara Sieppi oli mukana Amazing Race Suomi -realityssä. Somevaikuttajalla oli takana raskasta aikaa ja isoja suruja, eikä
      Suomalaiset julkkikset
      1
      2516
    6. Herkkua vai hötöä? Kaksi Beck-leffaa tällä vkolla tv:stä

      Beck-elokuvat tuntuvat olevan suomalaisten makuun. Tällä viikolla televisiosta tulee kaksi ruotsalaista taidonnäytettä,
      Elokuva
      3
      1900
    7. Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!

      Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr
      Maailman menoa
      5
      1777
    8. Ajattelin silloin

      että jos olet kiinnostunut, ihan oikeasti, niin kuulen sinusta vielä.
      Ikävä
      111
      1775
    9. TTP avajaiset

      Tuhannen Taalan Paikka avautuu 1.3-26. Onpa tosi mukavaa! Kiitos Jaanalle kun olet niin aktiivinen ja jaksat yrittää ja
      Haapavesi
      40
      1673
    10. Tiesitkö? Tämä suomalainen keksi Elämäni biisi -sarjan - Viinin lipittely mainittu!

      Tiesitkö? Elämäni biisi on suomalainen formaatti ja sen takana on Petja Peltomaa. Hänen kynästä ovat lähtöisin myös mm.
      Tv-sarjat
      0
      1640
    Aihe