Ei suostunut valehtelemaan, poliitikolle epätyypillisesti ja sai siksi kenkää. Eikö tämä vähän herätä epäilyksiä, kuinka valtavan moni muu poliitikko olisi toiminut toisin ja valehdellut oman etunsa tähden. Miten paljon verovaroja käytetään väärin ja valehdellaan niiden käytöstä. Kulmunin teko oli muutenkin aivan mitätön Marinin toilailuihin nähden. Marinilla ei varmaan ole mitään tunnontuskia valehdella, kupata veronmaksajien rahoja ja vehkeillä ulkomaiden valtatahojen kanssa. Onhan se nähty moneen kertaan. Tuo ylimielinen narsisti. Valheen keskellä totuuden mukaisesti toimiminen tuo yleensä ikäviä seurauksia.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/3f29253c-4b2e-4cf4-abbc-8318a912140a
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/3f29253c-4b2e-4cf4-abbc-8318a912140a
Vastaukset 6
Vanhimmat
Haista nyt vittu sinäkin. Marin on myös niitä harvoja rehellisiä poliitikkoja. Kun Iltalehden Liski käynnisti ajojahdin häntä vastaan aamupaloista, niin päätti maksaa ne takaisin, vaikka ei olisi tarvinnut. Ei ole kukaan aikaisempi pääministeri niin tehnyt.
Marinia arvostetaan maailmalla hänen rehellisyydestä ja suorapuheisuudesta. Hän ei osaa näytellä, kuten on nähty tv-esiintymisistä. Hän on vain oma itsensä.
Eipä ottanu eroa, vaikka biletti Työaikana!!!
Siinä näky, kastemadon rangattomuus.
Juu se oli hyvä video, jossa kysyttiin monia asioita. Ja tää hoki samaa vastausta vaan joka ei sopinu mihinkään kysymykseen😆
Kaikki aikaisemmat pääministerit ovat bilettäneet myös työaikana.
Supermarin on aitoa rautaa!!
Viikko sitten ihmettelin kieroiliko avustaja Jääskeläinen omasta päästään vaiko jonkun käskystä Sabotoi Kulmunin uran!! Mitä sanoo keskusta saarikko ??
Usko sinä herkkäuskoinen satuihin.
Nythän ne lupaa kuut ja maat, ja yrittää pestä kuvaansa. Vaalit tulee!!!