Joni kyselee että mitä jos Tapio Luoma ei vastaakaan Räsäselle? Vastakysymys kuuluu että miksi ihmeessä Luoman pitäisi osallistua Räsäsen juuri aloittamaan eduskuntavaalikampanjaan millään tavalla? Siitä siitähän tässä Räsäsen ”kysymyksessä” viime kädessä pn kyse.
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Hyvä huomio. Näinhän se todella on.
Tästä nyt tulee mieleen tää tyyli teen mitä huvittaa siitä taas mieleen Jeesus ja fariseus Jude Paulus Saul TURHA TAISTELLA TUTKAINTA VASTAAN. Judet kun ei mitään taivaallisesta välitä on Suvivirsi heillä käännetty tyyliin perunaa on siikliä jne....jumalauta kun muut puhuu hengellisiä nää puhuu maallisia.
Tollaiten Paulus vihaa puhkuen vainosi alkukristittyjä ajoi niitä takaa ja syytti milloin mistäkin.
Oli sitten vaalikampanjointia tai ei, niin ei tuontasoisiin höpinöihin kannata arkkipiispan sotkeutua. Räsänen on edelleen itse siellä eduskunnassa missä lakeja säädetään, ja siellä hän voi ihan itse avautua epähumaaneista ajatuksistaan.
Ei kannata ei. Varsinkaan kun hänellä on jo kerran annettu vastaus vastaavanlaiseen avoimeen kirjeeseen.
Päivillä on hätä siitä jos ei tulekaan enää valituksi.
Fariseukset ei pelastu se tässä vaan on että pitää kääntyä kokonaan kristityksi.
Kirjeitä lähetetään paljon. Ei kaikkiin kirjeisiin vastata eikä tarvitsekaan.
Helluntailainen vihaaja haastaa taas riitaa !
”…miksi ihmeessä Luoman pitäisi osallistua Räsäsen juuri aloittamaan eduskuntavaalikampanjaan millään tavalla?”
No, toisaalta Räsänen saa taas vaalikampanjaansa kukan hattuun, jos Luoma ei vastaa.
Luoma ei voi vastata, koska vastatessaan hänen pitäisi rikkoa kirkon ja kristinuskon sääntöjä ja Jumalan tahtoa!!!
:D Totta kai hän voi vastata. Mutta miksi hänen pitäisi aina kiistellä Räsäsen kanssa - joka ei siis ole mikään jumala.