Duunarit huonossa kunnossa

Anonyymi-ap

Ei saa enää mistään hyviä miehiä töihin. Jokainen on lihava ja huonossa kunnossa. Koeajan jälkeen saa potkaista pihalle. Sanotaanko että yksi sadasta on sellainen jonka voi pitää. Duunarikulttuuriin kuuluu vapaa-ajalla telkkarin katsominen, huono ruoka ja kaljan juominen niin huonoon kuntoon siinä menee. Olen äärimmäisen huolissani siitä että kohta meillä yrittäjillä ei ole enää työvoimaa joka pystyisi edes kevyeen työhön. Tämä minun tarjoama työ on kevyttä fyysistä työtä mutta kun jo kävely tuottaa tuskaa niin ollaan pulassa.

2

117

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Riistäjä yrittää selittää. Totuushan on että koeajalta hän ei maksa työntekijälle palkkaa ja jos teetettävä työ on yksinkertaista niin aina vaan ottamalla uusia koeaikaisia saa työt teetettyä vuodesta toiseen ilmaiseksi.

      Totuushan lihavista ihmisistä on se että kestävyyslajeja harjoittavien ammattiurheilijoiden ja eräiden muiden ammattien kuten sotilaiden ja palokuntalaisten jälkeen kovakuntoisin ihmisryhmä on liikunnalliset läskit. Joten riistäjäkapitalistin on aivan turha tulla selittämään että mukamas jokainen lihava olisi jotensakin liikunta rajoitteinen.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään

      "Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El
      Maailman menoa
      74
      6314
    2. MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!

      Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny
      Henkirikokset
      41
      5378
    3. Orpon hallitus paskoi kaikki hommat

      ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.
      Maailman menoa
      60
      4255
    4. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      73
      4112
    5. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      66
      3880
    6. Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?

      Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.
      Ikävä
      69
      1167
    7. Anteeksi kaikesta...

      Olin tosi hölmö...
      Ikävä
      54
      980
    8. Tylsille treffeille

      Hiljaisen ukon kans nuotiolle?
      Tunteet
      291
      956
    9. Onko kaivattusi muuttunut sinä aikana

      Kun olet hänet tuntenut? Jos, mihin suuntaan? Mistä epäilet muuttumisen johtuneen?
      Ikävä
      30
      820
    10. Toivotko, että

      Toivotko, että hän yrittäisi jutella sinulle? Vai toivotko, että itse voisit mennä juttelemaan?
      Ikävä
      62
      801
    Aihe