Jotain vaihtelua lukemiseksi.

1184
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Asiaahan siellä kirjoitellaan.
Tulee mieleen, että osataankohan me "pakanat" tulkita Raamattua ns. oikeilla sävelillä, koska näin paljon poikkeaa näkemyksemme.
Pitäisihän meidän olla oksastettu jaloon öljypuuhun, mutta oppi on tainnut meillä mennä moneen suuntaan.
Kukahan meistä osaa sanoa, että hei, kattokaas tänne, neuvomme on oikeat ja kallisarvoiset.
Ei ehkä kukaan. ..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


linkitystä. kirjoitti:

Ja mietittävää.
http://members.tiscali.fi/israelapu/pdf/Galatia.pdf

http://members.tiscali.fi/israelapu/pdf/Hillel.pdf

http://members.tiscali.fi/israelapu/kirjoituksia.html

Niin. Mitä nousee näistä mieleen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu