Vapautuuko Karjala venäjän ikeestä 2023 kun venäjä hajoaa?
Ajetaanko Suomesta ulos venäjän miehitysjoukot
Anonyymi-ap
758
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Nyt on tullut aika ottaa omat pois
Persuputinitrollit hourii !!Suomi ei tarvitse mitään ryssä Karjalaa !! Putinin aika loppuu niin siellä on vallassa varmaan yhtä hullu kuin Putin !
Ukrainassa kulutetaan vihollista.
Vuosikymmenen loppuun mennessä otetaan takaisin ryssän varastamat Viipuri, Käkisalmi ja Sortavala!
Nämä varastetut alueethan on jo venäläiseen tyyliin tuhottu.Ei niistä ole edes vihreille luonnon suojelualueeksikaan.Kuinkahan ne vihreät ne alueet ennallistaisivat.Joka tapauksessa ne kuuluvat Suomelle,ilman venäläistä väestöä.En tunne niin suurta kunnioitusta tuota naapuria kohtaan,että voisin käyttää isoakirjainta alussa.
En usko. Suomi ei halua karjalaa takaisin. Mutta menkää toki te ja ottakaaa omanne jos siltä tuntuu.
On Karjalan liittäminen Suomeen mahdollista, jos Venäjän federaatio hajoaa sisällissodan seurauksena. Silloin Suomi ja itsenäinen Karjalan tasavalta voisivat neuvotella alueliitoksista.
Suomi joutuisi liitoksen vuoksi maksumieheksi, sillä alueella on infrastruktuuri heikossa kunnossa ja paljon väestöä, joka haluaisi jatkaa Suomessa asumista.
Jos mahdollinen Karjalan valtio haluaisi liittyä Suomeen, niin aluksi se voisi olla ehkä protektoraattiasemassa.