Moi
olen vähävarainen Suomessa.
Ei ole varaa liikennelippuihin,
mutta mielessä on paljon ulkomaanmatka.
Olen sidoksissa köyhyysapuun Suomessa.
Siksi tahdon kysyä kuka tietää, että
annetaanko köyhille varoja esimerkiksi Islamin maissa?
Ja toiseksi hindujen maissa ja buddistien maissa?
olen vähävarainen Suomessa.
Ei ole varaa liikennelippuihin,
mutta mielessä on paljon ulkomaanmatka.
Olen sidoksissa köyhyysapuun Suomessa.
Siksi tahdon kysyä kuka tietää, että
annetaanko köyhille varoja esimerkiksi Islamin maissa?
Ja toiseksi hindujen maissa ja buddistien maissa?
Vastaukset 7
Vanhimmat
Islamin oppiin kuuluu köyhistä huolehtiminen yhtenä viidestä peruspilarista. https://fi.wikipedia.org/wiki/Islamin_viisi_peruspilaria
Sitä en sitten tiedä, miten se käytännössä toteutetaan.
Pitkäaikatyötön
Putinin rahat loppumassa niin Persut lähtee taas Qatariin hankkimaan rahaa Muslimi ystäviltään!! Öljyrahaa EU n hajoittamiseen ja ilma stonmuutoksen kieltämisen. !!
Voit mennä esim Somaliaan tapettavaksi.
Islamin maissa laitetaan grillin vartaaseen se lisko, mikä satutaan saamaan
kiinni ja syödään sitten riisin kanssa . Näin se leipäjono siellä pelaa.
Intiassa ainakin jaetaan ilmaista ruokaa.
Menepäs aloittaja tosiaan niihin islamilaisiin maihin, heidän kulttuurissaan on pakko ruokkia nälkäiset, joten siellä saa varmasti ilmaista ruokaa ja paljon.
Voit saada jopa vaateapua, auton, polkupyörän, ja mitä kaikkea keksivätkään antaa.
Tahditon aloitus.Muissa maissa jotka köyhiä. Ylensä asuvat niin sanotussa pienissä kylissä kaikki autavat toisia yhteisö.Pyritän omasta maasta saaman ravinto,kuin karjasta ymm.Aina sekän ei mahdolista. Joten turhaan ei Punainen Risti Kansainväliseti tee avustustyötä Kolmansissa maissa!Suomessa sinä saat perustoimentulon jos et palkkatyössä Kelalta. Käsitäksen sinulla on jonkin moinen koti? Jos ei mene yömajoihin. Nitä ei kolmansissa maissa ole. Ruoka sinuulta ei lopu köyhänä voit mennä jonotaa ilmasn ruoka jako paikaan tuneiksi.Pue pälle ritävästi ettet palelu.Kirkoilta,kirkon diakonin yhteys, saa muuta apua köyhänä sinäkin kun otat selvää ja Pelastusarmeja sama asia. Kuin eri järjestöiltä esim.Diakonisalaitos. Etsi tietoa itse netistä ja heidän yhteystiedot,soita heille,varaa aika..Valmista pöytää en sinulle te asiasta.Hyvä vikonloppua kaikille pääkaupunki seudulta.