Ei kyvyt ittellä riittäneet👍 Ja vielä Ahti😂😂😂😂😂
Hanu vedettiin kölin alta
10
281
Vastaukset
- Anonyymi
Kerro
- Anonyymi
Kyllä hanu on enemmän noita sedu päättäjiä. Kouluakaan eivät saa rakennettua.
- Anonyymi
Kirkkokadun kampus kaatui sosialistien valitukseen (Markus Aaltonen) ja Seinäjoen kaupungin virkamiehen virheelliseen poikkeuslupapäätökseen. Ei siinä Sedulla ole mitään tekemistä. Sedu on investoinut juuri Ilmajoelle yli 3 miljoonaa, kiitos Hannu!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kirkkokadun kampus kaatui sosialistien valitukseen (Markus Aaltonen) ja Seinäjoen kaupungin virkamiehen virheelliseen poikkeuslupapäätökseen. Ei siinä Sedulla ole mitään tekemistä. Sedu on investoinut juuri Ilmajoelle yli 3 miljoonaa, kiitos Hannu!
Ai taas tämä Aaltopellin-palvoja Markus..
- Anonyymi
"Valtuuston pj paikka kuuluu perussuomalaisille" mistähän se tuonki keksi heti Harrin loikan jälkeen. Ahtihan siinä oli varapuheenjohtaja.
- Anonyymi
Ne vaihtoi sen PS.lle kuuluneen puheenjohtajuuden hallituspaikkaan. Fiksusti tehty.
Sitä oli kuuleman mukaan tarjottu myös KD.lle, Kokoomukselle ja Sdp.lle, mutta niissäkään ei ollut "päteviä" :-) - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ne vaihtoi sen PS.lle kuuluneen puheenjohtajuuden hallituspaikkaan. Fiksusti tehty.
Sitä oli kuuleman mukaan tarjottu myös KD.lle, Kokoomukselle ja Sdp.lle, mutta niissäkään ei ollut "päteviä" :-)Kuulemma😂😂😂😂😂
- Anonyymi
Kyllä vahvasti oon vieläkin sitä mieltä että väärin äänestetty.Hyvä että persut edes yrittävät hakea tukea nuoremmista jäsenistään,nää vanhat jäärät on niin nähty,ymmärrän täysin Koskelan takinkäännön.
- Anonyymi
Pian taas päät kolajaa,vai joko on kypäräpakko kokouksissa?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv1794183"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?892740Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am1322219Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p782186- 192021
Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.2519586 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta
Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark41815Mahonselän jäät - Saaristokunta Lieksa brutaalisti kriisin partaalla!
Lieksan loppuvuoden hyvän kehityksen jälkeen ei olisi uskonut että palstan ahkerista kommentoijista huolimatta matkailu1251783- 831777
Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m201763