Eduskunta päätti, että naisia sarjakuristaneen Michael Penttilän oikeuksiin kuuluu omalla ilmoituksellaan päästä naisvankilaan, koska Penttilä kokee nykyisin olevansa nainen.
Oleellistahan tässä on se, että hänen tekemänsä rikokset tulee myös tilastoida naisten tekemiksi.
Penttilä on myös lesbo
Kuka Michael Penttilä
https://fi.wikipedia.org/wiki/Michael_Penttil%C3%A4
Oleellistahan tässä on se, että hänen tekemänsä rikokset tulee myös tilastoida naisten tekemiksi.
Penttilä on myös lesbo
Kuka Michael Penttilä
https://fi.wikipedia.org/wiki/Michael_Penttil%C3%A4
Vastaukset 11
Vanhimmat
Onkos nyt niin, että vielä äsken vaadittiin "turvallisia tiloja"ja "trigger warningeja" mutta nyt biologiset miehet peniksineen naisten pukuhuoneissa on ihan ok?
Näinpä. Kyllä tuota asiaa voi hyödyntää monella tavalla. Myös turvapaikanhakija jos muuttaa sukupuolensa, ei voida palauttaa enää entiseen kotimaahansa. On eri ihminen kuin ennen.
Mietityttää miksei Penttilä ole jo päässyt haaveilemaansa sukupuolenvaihdosleikkaukseen, jos kerran kokee olevansa normaalijärkinen nainen
Eikö Penttilän oma kokemus sukupuolestaan ole yhtä arvokas kuin muidenkin kokemukset?
Lyödäänkö taas leikiksi? https://alibi.fi/alibin-parhaat/sarjakuristaja-laittoi-syytteet-leikiksi/
Kohtalaisen "terveen" näkönen kaveri tämä...
Persuilla on ongelma. Muutaman ihmisen mahdollinen ilmoitus sukupuolen vaihtaminen saa kiehumaan. Tuttu psykologi kertoi, että näillä ihmisellä itsellään on epäselvyys omasta sukupuolestaan. Miksi he kaatavat tätä omaa ongelmaansa kaikkien niskaan?
"Tuttu psykologisi" lienee joku pössyttelykaverisi?
Ettei vaan Tiipe "plumpsis Volvo" -Rokkanen?
Tiedätkö mikä jutussasi haisee.
Hienoo
Pääset tutun kanssa puhuun persupinttymästä joka on vie ammattilainen.
Kaikki 24 käyttäjät onnittelee.
Eduskunta ei edistänyt tänään transsukupuolisten oikeuksia. Eduskunta laajensi osan transsukupuolisten oikeuksista koskemaan myös muita ihmisiä.