Miksei Tikkurilasta saa edes kiireelliseen hoitoon aikaa. Ei tämä oikein toimi, ainakaan oikeilla suomalaisilla.
Vantaan ns hammashoito
Anonyymi-ap
5647
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Eikö sinulla ole mahdollisuutta vastaanottaa aikaa muualta kuin Tikkurilan terveysasemalta?
Minä ole aina saanut kiireellisen ajan hyvinkin nopeasti, kun olen valmis ottaamaan ajan mistä tahansa ja milloin tahansa. Se tietysti edellyttää auton käyttömahdollisuutta.
On tietysti, on vaan eri asia körötellä tunti länsimäkeen bussilla kuin kävellä 300m.
Näinhän se on....
Siinä sitten tuleekin arvioitavaksi kiireellisyys ja tarve. Eli onko tuo tunnin bussimatka liian pitkä vai jääkö odottelemaan aikaa Vantaan ruuhkaisemmasta Tikkurilan hammashoitolasta, johon on 300 metrin kävelymatka.
Ja ainahan voi jonottaa päivystyksessä., tosin siinäkin tunti poikineen saattaa pahimmoillaan kulua.
Ainakin minun on helppo ymmärtää, että vapaita hammaslääkäreitä ei Tikkurilan hammashoitolassa ole huoneissaan odottelemassa potilaita, jolta ajan saa heti kun soittaa ja haluaa.
Jos kyse voimakkaasta kiputilasta, niin ainakin minä voin tunninkin verran istua bussissa, jos se on edellytys nopeaan hoitoon pääsyyn.
Ja rahallahan voi koittaa saada yksityispuolelta nopeastikin. Tikkurilassakin on monta yksityistä toimijaa. Jos yhdeltä ei heti saa, niin soitto seuraavalle.,
🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑
😍 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#177291168
🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞