Venäläiset ja putinistit rutisevat siitä

Että suomalaiset muka pilasivat suhteet Venäjään.
Olisiko meidän sitten pitänyt ryhtyä pelehtimään venäläisten kanssa EU n selän takana?
358
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Heidän hyökkäyssotansa Eirooppaan tietysti aiheuttavat jäätyneen tilanteen.On se vaan kumma kun tuostakin pitää syytellä muita.

Äänestä

EU:sta viis, mutta totuuden selän takana ei kannata pelehtiä - missään asiassa.

Äänestä

Taas saa kääntää Lavrovin puheet 180 astetta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Että suomalaiset muka pilasivat suhteet Venäjään.
Olisiko meidän sitten pitänyt ryhtyä pelehtimään venäläisten kanssa EU n selän takana?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu