Ensin aloitetaan sota itsenäistä Ukrainaa vastaan. Sitten ruvetaan itkemään, että länsi yrittää tuhota venäjän. Missähän halusinaatiosaan hän elää? Jos olisivat pysyneet siellä rysslandiassa niin olisivat saaneet pitää Krimin..
Onko Lavrov tyhmä?
Anonyymi-ap
18<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Milloin Kiova on luvannut Venäjän saavan Krimin.
Venäjä aloitti erikoisoperaation Kiovan vallankaappaajien hallintoa vastaan, heillä ei ole legimiteettiä oikeutta Ukrainan hallintaan.
Olet propagandan sumentama etkä ymmärrä mitä on tekeillä.
Miksi puhut aina itsestäsi !!!!!!!!!!!!!
Sergei Lavrov on jo 73 vuotias. Hän olisi aika päiviä sitten halunnut jo vetäytyä eläkkeelle, ja kenties muuttaa Ranskaan asumaan. Mutta Putin ei päästä, vaan istuttaa häntä ulkoministerin hommassa.
Sergein järjenjuoksu ja muisti ei ole lähellekään siinä kunnoss kuin oli 20 vuotta sitten. Puheet ovat ristiriitaisia viikko sitten sanotun kanssa, ja ajatus katkeilee.
Lavrov on 189cm järkäle, sille et ryppyile.....jos Sergei tulee kadulla vastaan, niin sä vaihdat puolta,se on selvä.
Et ehkä ole vielä päässyt sille ihmisyyden tasolle, että ymmärtäisit fyysisen koon kutistuneen merkityksen vaikutusvallan osalta ja erityisesti vielä, kun muuta kapasitettia ei löydy.
No eipä mikään ihme, eihän tuota ole vielä ymmärtänyt itänaapurin johtokaan. Elelevät vielä kuvitelmissaan, että omat tavoitteet saadaan voimankäytöllä ja hyökkäyssodilla pienempiä naapureita kohtaan.
Kyllä sivistys jossain vaiheessa todennäköisesti saavuttaa niin sinut kuin itänaapurinkin. Se vain näyttää vaativan vähän enemmän kuin jo pidemmälle sivistyksessä ehtineille....
Voi kun tulisikin. Sen jälkeen olisi yksi ryssykä vähemmän.
No ei ole tyhmä vaan kommunisti.
Sanos muuta. T. Persu
Ei ole. Mutta osaa uhriutua hienosti isovenäläiseen tyyliin. Aikamoinen haukka.
Varmaan ne Usan rakentamat Ukrainan biolabratkin tuhottu kaiken päälle.
Lavrov on tietysti aivopesty lapsesta lähtien, niinkuin lähes kaikki venäläiset, ja se kyllä näkyy kaikessa.
Venäjällä lapset joutuvat päiväkoteihin ja kouluihin. Suomessa taas on vapaus, jokainen saa tehdä kuten parhaaksi näkee.
Rikollinen mieli on hyvä uhriutumaan ja syyttämään syyttömiä..
Suomi tunkeutui Afnanistaniin Hyökkääjän avuksi vaikka ei mittä syy.
Lasi Uhrit.
Lavrov on osa Kremlissä vallan itselleen anastanutta järjestelmää ja puhuu tietenkin sen järjestelmän narratiivin mukaisesti.
Halusipa niin tai ei. Ulospääsyä tuosta asemasta ei ole.
Putin tuon sodan aloitti jopa kertomatta Lavroville.Selittely jäi lieroville,en minä kadehdi osaa kun pääjehu piilottelee.
Ei lavrov tyhmä ole, hän on tyypillinen kommunismissa kasvanut mies, joka toistaa aina esimiehensä lauseita ja näin varmistaa, ettei hän joudu kuin navalni pidätettäväksi.
En usko että lavrov tai kukaan muukaan kommunismissa kasvanut ajattelee edes mistä he puhuu ja mitä heidän lausumansa lause tarkoittaa, lavrov vain suojelee itseään ja varmistaa sen matkimalla maaikmalla vain pitinin lauseita, joita hän harjoittelee iltaisin peilin edessä sanomaan uskottavan näköisesti kuin omina mielipiteinään.
Lavrov on paras esimerkki kommunisti kasvatista joka ei koskaan sano omia mielipiteitään vahingossakaan, koska hän tietää että hänen henkensä ei ole sen arvokkaampi kuiin julia( ylia) ja sergei skipal,lin