jeesuksella ei ollut isää

Tällaiset isättömät kakarat ovat yleensä hulttioita , aivan kuten isänsä .
Isä katoaa tai on alusta lähtien kadoksissa , tällaisten pennut tilastoihin niin eroavatko normaaliperheiden lapsista ?
15922
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Olihan se jumalan poika, ihmisen poika, daavidin poika, joosefin poika, beduiinin poika, kamelin poika.
Noista voi valita sopivimman.
Vain geenitesti selvittäisi totuuden.

Äänestä

Taivaan Isä on Jeesuksen "biologinen" Isä ja Joosef on kasvatti-isä.

Äänestä
  • Taivaan Isä on Jeesuksen "biologinen" Isä ja Joosef on kasvatti-isä.

    Olen samaa mieltä !
    Tarkoituksena on myös että te puupäät ymmärätte näitäuusio perheitä(otin tän vertuksen).
    Kerron,että Rakastakaa toisianne ja antakaa hyvää !

    Äänestä

Ei tuo ole mielipide kysymys vaan faktoja pöytään.
Geenitestillä voisitte aloittaa...

Äänestä

Väitä asota jota et tuun lainkaan.

Äänestä

Joosef onkin maailmankirjallisuuden kuuluisin aisankannattaja. ; )

Äänestä
  • Giuseppe Geppetto 🤣🤣🤣

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    Giuseppe Geppetto 🤣🤣🤣

    Geppettohan Pinocchion loi.

    Äänestä

Jeesus sikisi Pyhästä Hengestä ja syntyi neitsyt Mariasta. Joosef oli Jeesuksen maallinen isäpuoli, joka kuoli tapaturmaisesti, jolloin Jeesus otti vanhimpana lapsena puusepän työt itselleen ja toimi sijaisisänä perheelleen. Hän koulutti Marian kanssa koko sisarusparvensa ammatteihin ja järjesti äitinsä ja veljiensä ja siskojensa toimeentulon. Sen jälkeen Jeesus aloitti Jumalallisen tehtävänsä suorittamisen. Jeesus hoitaa omiaan samoin tänäänkin.

Äänestä

No mihin se jumalan isyys nyt katosi?
Välillä se on siittäjä välillä joku muu.
Mitä se sikisimen oikeasti tarkoittaa?

Äänestä

Jeesuksella ON "Isä"

"kun Jeesus oli kastettu, nousi hän kohta vedestä, ja katso, taivaat aukenivat ja hän näki Jumalan Hengen tulevan alas niinkuin kyyhkysen ja laskeutuvan hänen päällensä. Ja katso, taivaasta kuului ääni, joka sanoi: "Tämä on minun rakas Poikani, johon minä olen mielistynyt." Joh: 3: 16-17

Äänestä
  • Siinä oli kyllä sieniä syöty.

    Äänestä

Isä rakastaa Poikaa ja on antanut kaiken hänen valtaansa. Joh 3:35
Mulla on taivaalinen isä kaikki valtias,jeeus on mun veljeni.

Äänestä
  • jumala suutuspäissään hukutti kaikki ihmiset ja sitten antoi ainoan rakkaan poikansa ihmisten teurastettavaksi 🤔kuulostaa HIEMAN ristiriitaiselta ellei jopa valheelta 🤣

    mielikuvitus isä ja veli kuulostaa hyvältä siltä jolta ne puuttuu

    Äänestä

  • Anonyymi00010 kirjoitti:

    jumala suutuspäissään hukutti kaikki ihmiset ja sitten antoi ainoan rakkaan poikansa ihmisten teurastettavaksi 🤔kuulostaa HIEMAN ristiriitaiselta ellei jopa valheelta 🤣

    mielikuvitus isä ja veli kuulostaa hyvältä siltä jolta ne puuttuu

    Hukutti kun synti tuli suureksi, pelasti joitakin että tulisi Joka murkasi paloisen pään.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Tällaiset isättömät kakarat ovat yleensä hulttioita , aivan kuten isänsä .
Isä katoaa tai on alusta lähtien kadoksissa , tällaisten pennut tilastoihin niin eroavatko normaaliperheiden lapsista ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu