Mitä varten velkasannan hallitus

on jakanut suomalaisen veronmaksajien rahat ympäri maailmaa ja näin kurjistuttanut tavallisten suomalaisten elämää?
961
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Koska eu ja wef käskee.

Äänestä
  • Samalla varmistuu hyvä "suojatyövirka" mielettömällä palkkauksella kuten entisille suomen kurjistajille Alexsandr Tupelolle ja Tyrki Käteiselle on järjestynyt.

    Äänestä

Velka sanna ei tykkää suomalaisista.

Äänestä
  • Sannalle suomi tulee aina eu:n jälkeen.

    Äänestä

siksi että Suomi näyttää ulkoapäin paremmalta

Äänestä

Rahaa voidaan jakaa huoletta maailmalle, koska jo Antti Rinne ennen viime vaaleja kertoi rahoituksen järjestyvän helposti:
- korottamaala hyväosaisten verotusta.
- myymällä valtion omaisuutta.
-ottamalla lisää ulkomaista velkaa.

Näillä teemoilla oli kansan tuki, joten SDP voitti vaalit. Kansa halusi, että kun 3000 euron kk.palkkaisen ylitöistä meni liki 50% veroa, sitä täytyy kiristää.

Suomi tulee olemaan taas kerran ensimmäisenä maailmassa, joka nyt osoittaa, että verotusta korottamalla maa vaurastuu.
Sdp:n johtaman hallituksen aikana Suomi on ollut kaikessa EU:n ensimmäinen, jopa valtion velan lisääntymisessä.

Äänestä

30% elänyt yli varojensa kohta lasku lankeaa on ankeaa

Äänestä

Miksi SDP ei auta USA:ta, vaikka suuri osa demareista on sitä mieltä, että siellä on paljon köyhiä???
Mitä vikaa Ameriikan köyhissä on, että heitä ei Suomen hallitus auta?

Äänestä

Vieraat ensin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

on jakanut suomalaisen veronmaksajien rahat ympäri maailmaa ja näin kurjistuttanut tavallisten suomalaisten elämää?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu