Katsastusvikatilastot

Uudessa, tänään tilaajille tulleessa, Tekniikan Maailmassa on katsastusvikatilastot Saksasta. Autokanta tilastossa on lähes kahdeksan miljoonaa autoa ja takana on TÜV. Kellontarkkaa tietoa meidänkin hyödyksemme.
Kannattaa vilkaista jos on autoa ostamassa.
2921
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

mitäköhän vikoja ne tilastot sisältää?, humpuuki p**kaa tuollaiset.

Äänestä
  • jokainen ostaa minkä lystää tai mihin rahat riittää,mutta vain idiootti tai sokea voi väittää etteikö noissa tilastoissa ole totuutta.japsit on teknisesti varmoja,itsekin niillä ajelin ennen.nyt muutaman sakemannin kokemuksella voi sanoa että vikoja on hieman enemmän.muut asiat ratkaisivat valintani,esim sisätilat,jotkin varusteet,pitkät huoltovälit,edullisemmat vakuutukset.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Uusi TM kirjoitti:

Uudessa, tänään tilaajille tulleessa, Tekniikan Maailmassa on katsastusvikatilastot Saksasta. Autokanta tilastossa on lähes kahdeksan miljoonaa autoa ja takana on TÜV. Kellontarkkaa tietoa meidänkin hyödyksemme.
Kannattaa vilkaista jos on autoa ostamassa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu