Mitään todisteita ei ole, että kyse olisi ollut kiinalaisesta pallosta, eikä siitä, että se olisi vakoiluun tarkoitettu. Mistä USA keksi, että heidän ilmatilassaan leijaillut pallo oli juuri kiinalaisten ja juuri vakoiluun tarkoitettu?
Mutta USA:n metkut tuntien, uskoisin, että USA on luomassa taas yhtä illuusiota, jonka tarkoitus on lietsoa pelkoa, sekä saada muut maat uskomaan, että Kiina on vihollinen, jolla USA haluaa muilta mailta hyväksyntää Kiina-vastaisille tuleville toimilleen.
Ennustan, että lähipäivinä USA:n laivasto löytää pallon jäänteet ja niistä löytyy, yllätys yllätys, kiinalaista kirjoitusta ja kohta kuulemme/luemme USA:lta "todisteetkin".
Pentagon: "We studied the remnants of the balloon and found Chinese writings... Spying balloon nr. 9. Made in China".
Kiinan vakoilupallo - Totta vai tarua?
11
86
Vastaukset
- AnonyymiTäytyy myös muistaa, että USA on maailman suurin vakoiluun erikoistunut maa. Mitä muissa maissa ajatellaan USA:sta, joka työntää näppinsä jokaisen asioihin? 
- AnonyymiKiinalaiset just älähtivät tästä kun Yhdysvallat ampuivat alas tämä vaskoilupallon. 
- Anonyymi"Mitään todisteita ei ole, että kyse olisi ollut kiinalaisesta pallosta" 
 - Mitä sitten ajattelet siitä, että Kiina on useampia kertoja pyytänyt USA:lta maltillisia toimenpiteitä palloa kohtaan`?
 Miksi ihmeessä kiinalaisia kiinnostaisi vaikka meksikolaisten lähettämä palloa pennin vertaa?
 Mutta hyvä avaaja, mikä kannustin ja motiivi sinulla on sepitellä amerikalaisvastaisia löysääkin löysempiä väitämiä?
 Oletkos itse Igor?- AnonyymiSe joka ei vastusta usan toimia mailmalla, ei ole tervepäinen. 
 
- 4 päivä jälkeen,Voi voi usa 4 päivä jälkeen huomaisit,Hyvää huomenta usa 
- AnonyymiKiina sanoo Usan rikkoneen kansainvälisiä sopimuksia. Meille ei vain kerrota, mitä nuo sopimukset ovat. Liittyykö ehkä säähavaintopalloihin? Niitä kun ei voi ohjata ja kulkevat tuulen mukana maiden rajoista välittämättä. 
 Kaiken kaikkiaan tuntuu siltä, että Yhdysvallat etsii jatkuvasti tapoja haastaa riitaa Kiinan kanssa. Toivottu lopputulos olisi sota.
- AnonyymiUSAn tiedustelu kyllä löytää mitä tarvitaan ja sillä on vahvat perinteet. 
 Esim kaksoistorneihin hyökänneiden terroristien lentokonekaappareiden passit löydettiin kadulta ehjinä siitä ihan tornien juurelta. Ja Saddam Husseininkin joukkotuhomyrkkyhyökkäysmyrkkyjauhoa oli löytynyt todisteeksi koeputkellinen.
 Niin että kyllä Kiinalaisen vakoilupallon laatu ja käyttötarkoitus tulee varmasti selvitetyksi.
 Ja saa sitten Kiinakin tuntea nahoissaan mitä siitä seuraa kun lähettelee vakoilupalloja USA:a vakoilemaan.
- AnonyymiMitään todisteita ei ole myöskään siitä ettei Sanna Marin olisi viime kesänä käyttäny kokkelia tai ettei jatkais käyttöä edelleen. 
 Nyt olis hyvä hetki ottaa se hiusnäyte.
- Ihan ei aloittajalla taida olla pallo hallussa. ; ) 
- Anonyymihttps://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/paljonpuhuvat-asiakirjat-paljastavat-kiinan-kiinnostuksen-sotilasilmapalloihin-on-toimittava-aktiivisesti/8627548 
 Kiinan armeija käyttää ilmapalloja aktiivisesti. Tärkeä osa puolustusjärjestelmää. Halpoja ja helppokäyttöisiä. Niillä voi kuljettaa vaikka kymmenittäin pieniä halpoja kaupallisia droneja vihollisen alueelle ihan vaan häiritsemään.
- Anonyymi🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑 
 😍 Kuumat tytöt odottavat sinua -> https://www.ero4.fun/girl4love
 🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- PÄIVÄN PARAS: Nigerialainen haki turvapaikkaa Suomesta, lähti takas huilaamaankotimaahansa, koska turvapaikan saaminen kesti niin kauan. Ja tämän kertoo ihan Yle, eikä yhtään toimittaja kyseenalaist1624009
- Mikä vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin sinne tyhjään tilaan, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki1043695
- Ohjelma "Rikollisjengien Ruotsi" hyvin paljasti jakautuneen maaneli ns. ruotsalaiset yhdellä puolella, muslimit ja muut kehitysmaalaiset toisella puolella. Siinäkin hyvin näki mitä ma423223
- Pidennetään viikko 8 päiväiseksiJa jätetään työpäivien määrä nykyiseen 5:een. Tuo olisi kompromissiratkaisu vellovaan keskusteluun työajan lyhentämisest222547
- 1872292
- Jos Katja Ståhl ei pääse juontamaan Elämäni biisiä, kenet haluaisit nähdä juontohommissa?Katja Ståhl on ollut kuluvalla viikolla sairaalahoidossa. Jos Katja Ståhl ei pääse juontamaan Elämäni biisiä, kenet halu281470
- 971287
- Vähäkankailla ollut ongelmia vuokra-asunnossaAina ne ikävätkin asiat tulevat mediaan. Jasmin ja Marko saaneet edellisestä asunnostaan häädöt ja Jasmin todettu varatt1321158
- Tiesitkö? Tuure ja Saana Boelius ovat sisaruksia!Tiesitkö? Tuure Boelius ja Saana Boelius ovat tänä syksynä kumpainenkin reality-ohjelmissa tv:ssä: Tuure Petollisissa ja241151
- Jos elämäsi ihminenon osoittanut kiinnostuksensa, niin kannattaa vastata edes jotain vaikka mikä olisi. Toista mahdollisuutta ei välttämätt691058