Maamme talouden tuhon aloitti Matti Vanhanen

7323
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Totta turiset. Kyllä vasemmistohallitus on syytänyt mielettömästi rahaa ympäri ämpäri. Suuri osa on mennyt tulonsiirtoihin tavallisilta työtätekeviltä taunoiltakin koronan nimissä rikkaille yrittäjille tai henkilöille.

Vaalilapsilisätkin annettiin kaikille, monille, jotka eivät sitä tarvitse. Kaikista rakkaimpia ovat haittamamut, joita haalitaan ympäri maailmaa elätettäviksi ja vielä velkapiikkimme, joka on yli 138 miljardia euroa, n. 3 vuoden verotulot on syöty etukäteen:
http://velkakello.fi/

Äänestä
  • 😍😋😍😋😍😋😍😋😍

    😍 ­­N­­y­m­f­­o­m­a­­a­­n­­i -> https://ye.pe/finngirl21#177345369

    🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞

    Äänestä

kepu on aivan demarien tavoin ollut mukana tässä rahankylvössä rikkaille vaikka muuta yrittää esittää

Äänestä

MATTI KÄYTTI PALJON LAUTOJA RAKENTAMISESSA TALOJAAN.
MUTTA SANNA MARIN SÖI TALOUSKASVUN JA JOHTI KANSAN KÖYHYYTEEN JA TALOUDEN RAPPIOLLE JA VARMISTIPA VIELÄ SENKIN, ETTEI SIITÄ OLE NOUSEMINEN, JÄTTIMÄISILLÄ VELOILLA, ETTÄ VELANKORKOHIN DUUNARIT SAAPASKIA TÖITÄ 3-7 MILJARDIN EDESTÄ JOKA VUOSI, EIKÄ OLE PIAN MITÄÄN TUOTTAVAA.......KAIKKI JONNII JOUTAVIA NÄYTTELJÖITÄ JA PELLEJÄ... KULASSEJA.

Äänestä
  • Matin talo oli kivitalo, vähillä laudoilla.

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    Matin talo oli kivitalo, vähillä laudoilla.

    Aika hyvin komukat käänsi miten kivitalo rakennetaan laudoista.

    Äänestä

Matti Vanhanen on nyt tihutyönsä tehnyt ja siirtyy valtion maksamalle eläkkeelle. Liikaa lehmänlihaa ja Valion täysmaitoa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Ja punamulta viimmesteli. Tässä on tuos. https://www.verkkouutiset.fi/a/nakokulma-pida-lompakostasi-kiinni-sanna-marinin-sdp-paljasti-todellisen-karvansa/#ea41f8a0

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu