Aikalaisten historian kirjoitus ei tunne nimimerkkiä Moses_Zuckerkandl, joten hän ei ole todellinen historian henkilö.
Kuningas Omri ilmestyi tyhjästä, sillä häntä ennen ei ollut yhtään kuningasta tai edes ihmistä Israelissa, koska näistä ei ole Raamatun ulkopuolista mainintaa.
Heh hah !
Moses_Zuckerkandl ei ole todellinen historian henkilö
8
157
Vastaukset
Minun ja Jeesuksen ero on tosiaan se, ettei Jeesus ole kirjoittanut Suomi24:lle eikä mihinkään muulle alustalle. Sama pätee Saunatonttuun ja Aku Ankkaan.
Hyvin sanottu. Jeesuksen tapaan myöskään Sinuhe egyptiläinen ei ole ikinä kirjoittanut mitään, vaikka Mika Waltari väittää niin. Waltari väittää lisäksi, että Sinuhe on elänyt oikeasti.
- Anonyymi
Entä jos Jeesuskin on kirjotellut nimimerkin takaa niin kuin MZ?
Anonyymi kirjoitti:
Entä jos Jeesuskin on kirjotellut nimimerkin takaa niin kuin MZ?
Ei ole. Jeesus aloittaisi kuitenkin aina näin: "Totisesti, totisesti minä sanon teille..." Tarinoista päätellen Jeesus kun oli hiukan aina ottanut huikan totia.
- Anonyymi
Suomi24 ateismipalstalla on luonnehdittu nimimerkkiä MZ, joten siitä on vähän kuin "Josefuksen" kirjoittamaa tekstiä olemassa. Samoin MZ on ilmeisesti kirjannut itse tekojaan palstalle ja muutamat opetuslapset ovat kompanneet ketjuissa?
Mutta ilmeisesti palstan ulkopuolista aineistoa asiasta ja MZ:tan teoista ei ole?
Ja palstalla asiasta on voinut kirjoittaa joku palsta-ateistinen hihhuli, joka ajaa kamelilla tai paimentaa vuohta. Muualla paitsi palsta-ateismissa eläintenhoito on ammatti siinä missä muutkin.”Mutta ilmeisesti palstan ulkopuolista aineistoa asiasta ja MZ:tan teoista ei ole?
Ja palstalla asiasta on voinut kirjoittaa joku palsta-ateistinen hihhuli, joka ajaa kamelilla tai paimentaa vuohta.”
Mutta minähän olen pelkkä nikki. Voin olla palstan ulkopuolella mitä tahansa ja se ei vaikuta MZ:n nikin olemassaoloon. Voin olla ihan hyvin myös palsta-ateistinen hihhuli, mutta edelleenkään se ei vaikuta MZ:n nikin olemassaoloon. Suurin osa varmaan uskoo, että nikin MZ taustalla on elävä ihminen. Näin todellakin on. Myös tekoäly voisi olla kohta varteenotettava vaihtoehto, mutta silti suurin osa pitäisi tekoäly MZ:a ihmisenä. Turingin testi läpäisy onkin yksi todiste taipumuksesta animismiin. Kun kohde vaikuttaa riittävän todelliselta ja elävältä, se tulkitaan eläväksi.- Anonyymi
Moses_Zuckerkandl kirjoitti:
”Mutta ilmeisesti palstan ulkopuolista aineistoa asiasta ja MZ:tan teoista ei ole?
Ja palstalla asiasta on voinut kirjoittaa joku palsta-ateistinen hihhuli, joka ajaa kamelilla tai paimentaa vuohta.”
Mutta minähän olen pelkkä nikki. Voin olla palstan ulkopuolella mitä tahansa ja se ei vaikuta MZ:n nikin olemassaoloon. Voin olla ihan hyvin myös palsta-ateistinen hihhuli, mutta edelleenkään se ei vaikuta MZ:n nikin olemassaoloon. Suurin osa varmaan uskoo, että nikin MZ taustalla on elävä ihminen. Näin todellakin on. Myös tekoäly voisi olla kohta varteenotettava vaihtoehto, mutta silti suurin osa pitäisi tekoäly MZ:a ihmisenä. Turingin testi läpäisy onkin yksi todiste taipumuksesta animismiin. Kun kohde vaikuttaa riittävän todelliselta ja elävältä, se tulkitaan eläväksi."Mutta minähän olen pelkkä nikki. Voin olla palstan ulkopuolella mitä tahansa"
Kuten Saunatonttu tai A Ankara?
"Suurin osa varmaan uskoo, että nikin MZ taustalla on elävä ihminen."
Monet uskoo monenlaisiin asioihin. Ja osa ajattelee että uskonasioita ei ole.
"Myös tekoäly voisi olla kohta varteenotettava vaihtoehto".
Äly voi muodostaa abstrakteja hahmoja kuten A Ankka, S Tonttu ja MZ.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle233051Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen
Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A122139Kuka? Riehui valtuuston kokouksessa tänään ?
Onko puolangan puolesta porukkaa. Vaikuttaa siltä. Sairasta.661978Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen
Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell1001843Toivoisitko Rakas vielä?
Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.761573Ihan pieni näkeminen vaan
👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥401346Sointu Borg tilittää - Ei suostu enää tähän työhön: "Katastrofi"
Sointu Borg on mediapersoona, joka löi itsensä läpi Diili-realityssä. Borg on monipuolinen tekijä: mediapersoona, juonta141292Keskustelua kasteesta
You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti4001265- 1111085
Tulipalo viimeyönä
Olipa ikävä kuulla tämä tulipalo, nyt on jatkuvasti asuinpaloja.Grillikausi alkanut.Grillit pois parvekkeilta ja asuntoj151066