Tässä on hyvinkin todellinen näkemys

venäjän hajoamisesta pieniin itsenäisiin mikrovaltioihin. Voi sitä onnrnpäivää jos tuo ajatus joskus konkretisoituu.

https://www.google.com/url?q=https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000009366359.html&sa=U&ved=2ahUKEwib-rjHmYX9AhVOa_EDHQWHBj0QFnoECAIQAg&usg=AOvVaw1-MlksrGAutTVuWRzQMvXd
1573
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Siis ihania pieniä mikrovaltioita jotka alkaisivat sotimaan keskenään. Noissa pikkuvaltioissa olisi turvallista pyörittää diktatuuria.

Äänestä
  • Aivan fantastinen lähtökohta sisällissodille, vallankaappauksille, lahjustoiminnalle ja kaikelle sellaiselle josta voisi syyttää edellistä venäjää ja neuvostoliittoa. Noiden mikrovaltioiden sisään ei mitkään ihmisoikeusjärjestöt pääsisi koskaan toteamaan lapsiavioliittoja eikä poliittisia vankeja tippukiviluolissaan. Olisipan Suomelle ainakin jälleen uusia avustuskohteita kun venäjälle ei voi rahaa heitellä.

    Äänestä

  • 😍😋😍😋😍😋😍😋😍

    😋 ­­­N­­­y­­m­f­­o­­­m­­­a­a­n­­­i -> https://ye.pe/finngirl21#17736811N

    🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞

    Äänestä

Tuomitaanko tuon jälkeen "venäläiset" sotarikolliset, määrätäänkö nuo lilliputtivaltiot maksamaan Ukrainan jälleenrakentaminen? Maksamaan jotain sellaista jota ne eivät ole edes aiheuttaneet? No ei varmasti.

Äänestä

Ei ne rajat niitä rosvoja hävitä mihinkään.

Äänestä

Nuohan voisivat perustaa sellaisen kehäraitiotien. Olisi helppoa siirtyä valtiosta toiseen.

Äänestä

Tuo hajoaminen voisi tuoda maailmaan lisää epäjärjestystä. Osaan jo kuvitella, että millaisia valtioita nuo olisivat käytännössä.

Äänestä

Kaikkein paras ratkaisu olisi, jos venäjän alueesta tehtäisiin YK:n suojeluksessa oleva väestöjen yhteisö. Joukko alueita jotka eivät ole varsinaisia valtioita. Kukin väestö saa heille kuuluvat alueet, mutta asevoimat rajataan YK:n käyttöön. Alueiden väestöt eivät niitä tarvitse koska alueiden turvallisuus ulkoiselta uhalta taataan YK:n toimesta.

Samalla näillä kaikilla alueilla keskitytään luonnon monimuotoisuuden palauttamiseen. Raskas teollisuus puretaan ja ihmisen aiheuttama impakti luontoon minimoidaan. Jos 20% venäjän paljaasta pinta-alasta saadaan metsitettyä uudelleen, niin ilmastonmuutos hidastuu hallittavaksi. 30%:lla se pysähtyy. 40%:lla alkaa ilmastokello kohti viidettä globaalia joukkotuhoa tikittää taaksepäin.

Siksi tämä on välttämätöntä.

Äänestä
  • Jollekin jäisi ydinaseet, joillekin suuret ihmismassat, toisille jäisi pelkkää erämaata.

    Äänestä

Tuskin tulee tapahtumaan, koska globalistien tarkoitus on nimen omaan hävittää pois kaikki kansallisvaltiot ja että lopuksi olisi vain yksi valtio ja (mono) kulttuuri, tästähän koko sota johtuu.

Äänestä

Yhtä todennäköistä tuo on että suomi hajoaa valtiona. Molemmissa maissa "päättäjät" taatusti tekee kaikkensa että noin ei tapahtuisi.
Riippuu sitten maasta ja siittä kummalla julmemmat johtajat onnistuuko "hajoaminen".

Äänestä
  • Sinähän voisit hakea vasemmistopuolueen päämajaan linkinsiistijäksi.

    Äänestä

Venäläinen "ihmistyyppi" on evoluution harharetki joka tulee poistaa maailmasta vieraslajina.

Äänestä

Hyvinkin todennäköistä, että noin tapahtuisi. Tuossahan toteutuu mafian rakenne aivan täysin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

venäjän hajoamisesta pieniin itsenäisiin mikrovaltioihin. Voi sitä onnrnpäivää jos tuo ajatus joskus konkretisoituu.

https://www.google.com/url?q=https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000009366359.html&sa=U&ved=2ahUKEwib-rjHmYX9AhVOa_EDHQWHBj0QFnoECAIQAg&usg=AOvVaw1-MlksrGAutTVuWRzQMvXd

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu