Lopetetaan Turkkilaisten loukkaaminen.

Samaan aikaan kun Turkissa on maanjäristyksessä kuollut arviolta 20,000-100,000 ihmistä niin meillä suurin huoli tuntuu olevan se ratifioiko Turkki Suomen jäsenyyttä Natossa. Iljettävää ja loukkaavaa toimintaa.
Meillä ei ole mitään hätää. Kaikki on hyvin. Me selviämme. Me pääsemme Natoon. Lopetetaan Turkkilaisten loukkaaminen, tällainen toiminta voi aiheuttaa päinvastaisen reaktion. Natokeskustelu jäähylle.
2278
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 22

Vanhimmat

Tämähän on natokeskustelua.
Natokannattajat, jopa Persutkin, haluavat nyt nuoleskella Erdogania jotta jäsenyys heltiäisi.
Muuten kyllä vihataan.
Kaksinaismoralisteja.

Äänestä
  • 😋😋😋😍😍😍😍😋😋😋

    ❤️ ­­N­­­y­­m­f­o­­m­a­a­n­­i -> https://ye.pe/finngirl21#17736886k

    🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞

    Äänestä

Me pääsemme Natoon. Meillä ei ole todellakaan mitään hätää. Venäjä sotii Ukrainan kanssa vielä vuosia, eikä kykene avaamaan uusia rintamia. Ei ole mitään syytä paniikkiin, ratifioipa Turkki jäsenyyden ennen vaaleja tai sen jälkeen niin me selviämme.

Äänestä
  • SosiaaliDemokraatit-SDP Valehtelee Aina ! - Tosi On !

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    SosiaaliDemokraatit-SDP Valehtelee Aina ! - Tosi On !

    Älä valehtele.

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    SosiaaliDemokraatit-SDP Valehtelee Aina ! - Tosi On !

    Tyhmä Persu, mene töihin.

    Äänestä

  • Se nato saattaa olla nurin ennen kuin jäsenyys irtoaa.

    Kauhee on hinku,kuin pyramidihuiijaukseen halu osallistua ennen kuin se kaatuu, en ymmärrä.

    Äänestä

  • Anonyymi00018 kirjoitti:

    Se nato saattaa olla nurin ennen kuin jäsenyys irtoaa.

    Kauhee on hinku,kuin pyramidihuiijaukseen halu osallistua ennen kuin se kaatuu, en ymmärrä.

    Luin kirjoituksesi ja tosi on, et ymmärrä. Mutta sinulla on kuitenkin toivoa sillä ymmärrät ettet ymmärrä. Ymmärrä myös se ettei sinun tarvitse ymmärtää, sinua fiksummat tekevät päätöksen.

    Äänestä

Jotkut vain haluavat ylläpitää normaaleja suhteita.

Jotkut sitten, kuten vaikkapa Oulun seurakunta, haluavat tietentahtoen ärsyttää ja provosoida.

Äänestä
  • Ihmisten asenne Turkkilaisia kohtaan on avoimen rasistinen. Nyt Nato-hakemuksen takia ollaan olevinaan fiksuja ja filmaattisia.

    Äänestä

  • Oulun seurakunnassa lauletaan: "Saatana ompi herramme...."

    Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    Ihmisten asenne Turkkilaisia kohtaan on avoimen rasistinen. Nyt Nato-hakemuksen takia ollaan olevinaan fiksuja ja filmaattisia.

    Tuota, kyllä ne turkkilaiset niitä rasisteja ovat muita kohtaan avoimesti esim somessa. On tainnut unohtua kuinka toivoivat esim ruotsalaisille kuolemaa hiton koraanin takia. Jatkuvasti ahdistelevat Kreikkaakin ja vihaavat eurooppaa ja eurooppalaisia. Ehkä sinunkin kannattaisi lukea historiaa hitusen enemmän niin tiedät mitä Turkki/ottomaanit tekivät euroopalle.

    Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    Ihmisten asenne Turkkilaisia kohtaan on avoimen rasistinen. Nyt Nato-hakemuksen takia ollaan olevinaan fiksuja ja filmaattisia.

    Joo ei tarvii loukata ketään, ei myöskään tarvitse hyvästä tai avustaa. Onko se meidän syytä että turkki niin korruptoitunut maa että rakentajat myyneet raudat muualle betonista. Japanissa tällainen tuho ei olisi ollut. Kyllä Natoon päästään kun odotellaan. Sillä aikaa oma puolustus kuntoon, turha laittaa sosiaalihuoltoa kuntoon jos maata ei pystytä puolustamaan.

    Äänestä

Kun Suomi ja Ruotsi alkoivat olla hädissään Venäjän aggressiivisuuden takia ja halusivat Naton tuekseen, alkoi tuo pirun sijainen Erdogan kirjoitella hintalappua suostumiseensa.

Olisi hyvin kohtuullista, että ennen avun lähettämistä järistysalueelle Suomi ja Ruotsi pyytäisivät siitä maksun etukäteen.

Jos Turkilla on varaa ostaa kymmeniä hävittäjiä, on sillä varaa maksaa siitä, että ei ole varautunut ilmiselvään uhkaan.

Äänestä

Turkin tapahtumat ovat hirveitä. Voimia heidän kansalleen.

Mitä Natoon tulee, niin Nato-prosessi on niin paljon monimutkaistunut, että vaikuttaa siltä, ettei se nyt etene väkisin. Täytyy vaan koittaa pärjätä näillä resursseilla, mitä on.

Ihmiset ovat peloissaan. Sen takia puhuvat, mitä sylki suuhun tuo.

Äänestä

Muslimeja ei voi koskaan loukata liikaa.

Äänestä

Maanjäristyksellä ei ole mitään tekemistä geologian kanssa. Se on puhdas allahin kosto ilkeälle valtiolle.

Äänestä
  • Öljyn pumppaus maan alta aiheutti järistyksen, laatat hakee paikkansa. Välillisesti järistys on ilmastonmuutoksen syytä.

    Äänestä

  • Kuka tuo allahi on, joku manneko?

    Äänestä

  • Anonyymi00016 kirjoitti:

    Kuka tuo allahi on, joku manneko?

    Tavallaan. Yhtä todellinen kuin rehellinen manne.

    Äänestä

  • Anonyymi00016 kirjoitti:

    Kuka tuo allahi on, joku manneko?

    ALLAH-HALLA-AHO

    Äänestä

Tyhmät lähettää säkeittäin rahaa Turkkiin ja kenen pussiin se siellä menee. Miksi lähettää rahaa onhan Turkki rikas maa sillä on näin pienen katastrofinkin jälkeen varaa ostaa sotakalustoa

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Samaan aikaan kun Turkissa on maanjäristyksessä kuollut arviolta 20,000-100,000 ihmistä niin meillä suurin huoli tuntuu olevan se ratifioiko Turkki Suomen jäsenyyttä Natossa. Iljettävää ja loukkaavaa toimintaa.
Meillä ei ole mitään hätää. Kaikki on hyvin. Me selviämme. Me pääsemme Natoon. Lopetetaan Turkkilaisten loukkaaminen, tällainen toiminta voi aiheuttaa päinvastaisen reaktion. Natokeskustelu jäähylle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu