Kokemuksia eturauhasen kiihottimista

Anonyymi-ap

Millaisia orkkuja miehet saavat, jos saavat?

Itselläni on pari vuotta vanha malli, jossa muotoa on ihan kivasti ja värinävaihtoehtoja varmaan 10kpl.
Se tuntuu ihan hyvältä, mutta orgasmeja on ole saanut. Siis ilman peniksen stimulointia.
Värinät ovat ihan mukavia, toki saisi olla vielä voimakkaampia.
Sen verran tekee hyvää, että "touhutipat" valuu kalun päästä, mutta tosiaan toivoisin enemmän tuntemuksia.
Olen yrittänyt olla maltillinen ja välillä suristin on tehnyt työtään 45-60min.

Millaisia kokemuksia muilla?
Onko suositella jotain hyvää uutta eturauhashierojaa tai anaalilelua?

Kiitos asiallisista vastauksista jo etukäteen!
Ja hienoa, jos vitsailijatkin jaksaa vaivautua, olette näiden sivujen hauskimpia äijiä!

10

2421

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Rajumpien leikkien ystäville on olemassa laite nimeltään electroejaculator. Sillä aiheutetaan sähkövirralla suolen kautta kouristus ja pakotetaan eturauhanen tuottamaan siemensyöksy. Ihmisillä on yleensä taju pois jos tuota joudutaan käyttämään keinohedelmöityksessä tarvittavan sperman saamiseen mieheltä jolla ei seiso. Eläimiltä asiaa ei kysellä...

      • Anonyymi

        Toi kuulostaa jo turhan rajulta... Toki ajatus voisi hieman kiehtoa, mutta toteutukseen asti ei uskallus riitä.


    • Anonyymi

      Kannattanee käyttää van ER:lle tarkoitettuja leluja ja koettaa kokeilemalla löytää omalle anatomialle sopiva malli, sillä se mikä tuntuu sopivalta yhdelle, ei ehkä ole sitä toiselle.

      ER-orgasmin tavoittelu kannattaa ehkä unohtaa ja vain nauttia rentoutuen, kiireettä ja jos sitten on tullakseen, niin tulee.

      Mutta maltti on valttia eturauhasenkin suhteen, sillä jos sen kansa alkaa tulla ongelmia niin riskeeraavat on hyvinkin piinallisia ja kroonisoituviakin, eli terveys edellä näissäkin asioissa.

      ps. Nuo session pituudet kuulostavat melkoisilta, ehkäpä riski ER:n terveydelle (?).

      Itsellä ei aiheesta kokemusta, mutta joidenkin tietojen mukaan oikein tehtynä terapeuttinen ER:n hieronta voi ainakin joillakin auttaa mm. liikakasvun aiheuttamiin ongelmiin.

      "Eturauhanen voi sairastua nuorellakin"

      - https://www.hyvaterveys.fi/artikkeli/terveys/eturauhanen-voi-sairastua-nuorellakin

      "Eturauhastulehdus - piinaava ja pitkäaikainen vaiva"

      - https://www.mehilainen.fi/miehen-terveys/eturauhastulehdus-piinaava-ja-pitkaaikainen-vaiva

    • Anonyymi

      Itsellä Aneros Helix käytössä. Ei sisällä moottoria vaan toimii niin, että "supistamalla" sulkijalihas niin se liikkuu kun se on sisällä. Hetken päästä tämä liike alkaa tapahtua ikään kuin itsestään ja voi vaan maata ja nauttia. Helix toimii mielestäni paljon paremmin kuin ne motorisoidut vibrat jota olen kokeillut. Tällä saa tosi voimakkaita orkkuja kun hiffaa miten se kuvio menee :)

      • Anonyymi

    • Anonyymi

      Kannattaa mennä maltilla ja terveys edellä ja koettaa varjellä ER:n hyvinvointia.

      Mikäli josku smurheita tulee, niin niihin ei ole helppoa vaihtoehtoa, joskaan en nyt tarkoita että lelut aiheuttaisivat alla olevaa.

      Nuo operaatioiden jälkiseuraamukset eivät todellakaan ole niin harvinaisia kuin lekuri koettaa maalailla, sillä jo "pelkkien" koepalojen oton jälkeen saattaa miehisyys olla silvottu.

      "Eturauhasen hyvänlaatuinen liikakasvu on normaali ikääntyvän miehen vaiva. Eteläsuomalaiselle Pekalle vaivan rutiininomaiseksi luonnehditulla leikkaushoidolla on ollut hurjat seuraukset. Lääkärin mukaan Pekan tapaus on erittäin harvinainen."

      - https://www.iltalehti.fi/seksuaalisuusjasuhteet/a/641796a2-f390-4ce4-a3c8-992b8a935dfc

    • Anonyymi

      Minullekin tuo tuottti pettymyksen! Ei tuntunut missään. Tai tuntui, muttei millään seksuaalisella tavalla.
      Siinä oli myös välilihan tyydytin, mutta turha sekin!

    • Anonyymi

      Millä voitelette ettei kuiva kesken.

      • Anonyymi

        Kaerlig Anal Lubricant on hyvä voide pepputouhuihin!
        Pysyy välineen pinnalla eikä valu. Geelimäisyys tekee sen!


    • Anonyymi

      Aamulla laitoin aneros progasm- laitteen, ja se on ollut siellä nyt siitä lähtien. Päivän touhut tehdään ja samalla supistellaan lihaksia. Ihan kivaahan tuo, eikä se ainakaan haittaa mitenkään.

    Ketjusta on poistettu 11 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olit niin lähellä

      Taas söpis olit siinä ihan käden etäisyydellä❤️ Jos sinä ja minä olisimme olleet kahden, olisin hypännyt sun kaulaan. Sa
      Ikävä
      96
      4893
    2. Kun me näemme taas

      Siihen on viikkoja, korkeintaan kuukausia. Jännite välillemme vetää meidät ennemmin tai myöhemmin toistemme läheisyyteen
      Ikävä
      31
      2721
    3. Mitä elukkaa kaivattusi

      muistuttaa? Vastaan ite myöhemmin. Miehelt.
      Ikävä
      34
      2489
    4. Haleja ja pusuja

      Päivääsi kulta 🤗🤗💋❤️❤️❤️ kaipaan sinua Tänäänkin.. Miksikäs se tästä muuttuisi kun näin kauan jatkunut 🥺
      Ikävä
      25
      2052
    5. Oletko mielikuvasi kaivatusta muuttunut

      Lähiaikoina? Jos, mihin suuntaan? Miten ja miksi?
      Ikävä
      119
      1550
    6. Onko mukava nähdä minua töissä?

      Onko mukava nähdä minua töissä vai ei? Itse ainakin haluan nähdä sinut 🤭
      Työpaikkaromanssit
      13
      1238
    7. En kirjoita sulle tänne

      Enään nainen. Olen kyllä kiltisti enkä ala mihinkään kuin tosirakkaudesta. Kanssasi sitten jos se on mahdollista ja pidä
      Ikävä
      10
      1160
    8. Tänään oli

      Noiiiiin 🤏 vähällä ettei tapahtunut jotain mieletöntä. Valitettavasti olosuhteet esti. Odota hetki vielä 😘
      Ikävä
      35
      1123
    9. Ukrainan häviö pitää tunnistaa ja tunnustaa

      Venäjä ei ole vain maa, jolla on suuri hyvin koulutettu ja varusteltu armeija, joka on osoittanut tehokkuutensa Ukraina
      Maailman menoa
      203
      1068
    10. Hukkuu hukkuu

      Mitä houdiineja nämä kun ajaa veteen
      Laitila
      79
      1033
    Aihe