Kyllä saa suomalaiset olla ylpeitä viisaasta ja fiksusta valtiovarainministeri Anneli Saarikosta.
Olipas taas kerran upea ja selkeäsanainen sekä hyvin perusteltu puhe välikysymyskeskustelun aikana. Siitä ovat varmasti myös kokoomuslaisetkin samaa mieltä.
On meillä hyvä valtiovarainministeri.
Anonyymi-ap
4
63
Vastaukset
- Anonyymi
Ja höpöt.
- Anonyymi
Punavihreä islamin ihailija.
- Anonyymi
Lähinnä koin myötähäpeää kun kiemurteli penkissään ja pää höyryssä koitti jotain sanottavaa keksiä , pohjanoteeraus , mutta kunniaksi kun ei sentään pakoon pötkinyt.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 437545
Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka553737Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi
Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu563630Tulipalossa henkilövahinkoja, itsenäisyyspäivä alkoi huonosti, poliisi tiedottaa lisää
Savonlinna https://www.como.fi/uutiset/savonlinna-henkilovahinkoja-tulipalossa-poliisi-tiedottaa-lisaa/553523- 913437
- 513044
Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod362852Antifasismi - mitä se on?
Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint302504IL- KELA:n pääjohtaja, lääke- ja oikeustieteen tohtori Lasse Lehtonen sekavassa tilassa Brysselissä!
"Iltalehden tietojen mukaan Lehtosen käytös Brysselin lentokentällä on herättänyt huomiota, ja hänen olemuksensa on tulk1981975- 471581