Raju puolue, 6 ehdokasta, joista 5 sitoutumatonta. Kova meno.
Eikö kaappari-pj yildiz asetu ehdolle ollenkaan?
16
252
Vastaukset
- Anonyymi
Kummallista haluttomuutta puolueen johdolla asettua ehdokkaiksi. Ne kuusi ehdokasta ovatkin kyllä sitäkin sakeampia- SKE on jätepönttö, jonne kelpaavat ehdokkaiksi ne, jotka eivät muualle pääse. Taru on kuitenkin kahden kuukauden päästä loppu ja poistetaan puoluerekisteristä, kun ei toiseen kertaan peräkkäin saa yhtään ehdokasta läpi. Eivät varmasti kerää enää kannatuskortteja uudestaan, vaikka nyt on käytettävissä helppo sähköinen kannatuskortti. Perusta on yksinkertaisesti niin mätä, että sille ei kannata enää mitään rakentaa.
- Anonyymi
😋😋😋😍😍😍😍😋😋😋
🍑 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17737995w
🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞
- Anonyymi
Vähän ehdokkaita ja näistäkin suurin osa ei ole suostunut sitoutumaan Yildizin puolueen ohjelmaan. Jokin mättää pahasti Turkin tamman touhuissa kun muutama höppänä sillä vain mukana.
- Anonyymi
Hyvä huomio. En itse äänestäisi puoluetta johon eivät edes ehdokkaat sitoudu.
Kempeleen imaami ja Porin luihu kuuluvat Salmi-yildizin fanikerhoon, mutta muita ei emännän rasittavaa lässytystä olekaan enää kuuntelemassa.
- Anonyymi
Nykyisen puoluejohdon iso ponnistus oli pitkälliset oikeustaistelut Manoa vastaan. Voittivat kaikki jutut. Siihen meni aikaa ja energiaa. Nyt ovat niin puhki, että eivät jaksa enää vaalihommia oikeastaan ollenkaan touhuta.
- Anonyymi
Riikalle on tainnu maistua rasvainen halal-teurastettu kebabliha reippaamminkin, niin on houkka pyöristynyt.
- Anonyymi
Marcoa vastaan pitikin taistella kun kohteli huonosti muslimeille pyhää kirjaa, aikana kun Suomeen tuli lukuisia miehiä afganistanista. Loimumatti onkin tehnyt kaikkensa ettei Muhammedin tunteita loukata. Pientä matkaväsymystä kaljan kyllästyttämässä on ehkä havaittavissa, mutta on luvannut Riikalle taistelevansa viimeiseen vetoon asti Porin vastaanttokeskuksien puolesta.
- Anonyymi
Kovin heikolta näyttää eivät näihin vaaleihin enää edes yritä. Alusta alkaen näytti että nynnyjen tarkoitus on häiriköidä De Witin toimintaa ja kuka enää voi väittää muuta?
- Anonyymi
Yildizin klaani koostuu todellisista surkimuksista. Joko se yksi nistä on syöny itsensä hengiltä?
- Anonyymi
tappaja listoilla kuitenkin nynnyillä
- Anonyymi
Riikka olisi halunnut kebabveitsen kanssa heilujan mukaan, mutta joutuo tyytymään keittiöveitsimieheen. Ari oli vastustanut kovasti, mutta myöntyi kun puolue tarjosi tulisen döner-annoksen Woltin kotiin kiikuttamana "en enempiä vois toivua" antoi kommentin.
- Anonyymi
Paljonko se mano pölli puolueen rahoja?
- Anonyymi
Edellisissä vaaleissa muslimit hylkäsivät eukon ja tuloksena olikin hyvin vaatimaton äänisaalis
- Anonyymi
Puolueen jäsenkunta on ehdottanut Yildizin puolisoa Matti Loimupaloa presidenttiehdokkaaksi.
- Anonyymi
Tärkeintä on pitkä avioliitto muslimi miehen kanssa. Siksi Yildiz!
- Anonyymi
Tässä SKE:n huippuehdokas Hämeestä.
https://t.ylilauta.org/jpg/f8/db/f8db6da4dd56be9b-720.avif
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anniina Valtonen tilittää - Potkut avasivat sanaisen arkun: "Ainut asia elämässä..."
Suosikkimeteorologi ja Puoli seitsemän -ohjelmasta tuttu Anniina Valtonen elää uutta vaihetta elämässään. Ylen muutosneu882978Purraa riepoteltiin kuin märkää rättiä...
...Purra vastaukset olivat pelkkää persujargonia, hermotkin kärähtivät hänellä pari kertaa. Arvosanaksi jäi nolla näistä4762289- 891602
Vaikka pidät minua
Herkkänä ja kilttinä niin tiedät että olen vahvaa tekoa. Vaikka mitä tapahtuisi niin yleensä selviän. Lähes aina. Nyt on501336Nainen, tilanne on nyt tämä
että olen pyristellyt irti vahvoista tunteista sinuun, ja alku on näyttänyt hyvältä. Olisiko viikko jo taisteltu. Vielä701198- 78923
Ellen Jokikunnas paljastaa - Näin Ralph-poika, 8, vaikuttaa Italiassa asumiseen: "Jos jossain..."
Miten käy Italiassa asumisen tulevaisuudessa? Ellen Jokikunnas ja Jari Rask remontoivat unelmiensa kodin Italiaan ja sa14866- 31856
Sheikki Laakso puolustaa poikaansa ja ilmeisesti tunnustaa itse nuorena syyllistyneensä samaan
Perussuomalaisten kansanedustajan Sheikki Laakson poika Nico Laakso on persujen kuntavaaliehdokas Kouvolassa ja aluevaal75816Tänään Uutisnuotassa !
Ähtärin valtuustoryhmien Kokoomus, Keskusta, SDP ja KD kannanotto 27.3.2025 Ähtärinjärven Uutisnuotassa: *Rakentavaa yh41767