Persujen tiedejaoksen mukaan maapallon pitää olla litteä. Koska maa muistuttaa tällä hetkellä liiaksi palloa, niin aikooko Purra kirjata hallituksensa ohjelmaan maapallon prässäämisen toivottuun muotoon?
Onko maapallon litistäminen Purra I:n agendalla?
Anonyymi-ap
1162
1Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Eiköhän tuokin asia kuulu hallitukselle ja kokoomukselle. Biologian jo muuttinat. Nyt on fysiikan vuoro.
Totta! Niillä on näitä luonnonvastaisia tarkoituksia.
Maapallon kiertorata on ellipsi. Jos tämä ei olisi lettu, olisi kiertorata pyöreä. Tämä pitäisi jo tyhmemmänkin ymmärtää?
Kiertorata ei saa olla kulmikas. Muut muodot hyväksytään.
Samalla voisivat oikaista hänen kuution muotoisen pään pyöreämmäksi.
Ja antaa vähän puutetta. Se hampurilaisbaarin rasva on jäänyt päälle.siis tarkoitin puuteria
Ehkäpä ,koska Teukkakin niin väittää.
Persut tietysti vaihtavat väestönkin sillä tavalla, että vain he itse jäävät lättänän yläpuolelle ja muut joutuvat roikkumaan alapuolella.
Kyllä tuo agenda ilmeisesti on listalla.
James bond on agenda 007.
D-kirjaimessa yksi sivu on viivasuora, muuten pyöreä. Vaikuttaa taaksepäin keikahtavalta sosialistiselta maapallolta, jonka pohja on tasaisen suora, mutta ilmastonmuutos osa herratie mitä. terv. demarit