Tämä on nähty niin suomessa kuin USAssakin katkerasti. Mikään ei muutu "äänestämällä" paitsi ehkä se, kuka vuorollaan eniten LIHOO. Äänestäjälle käy kuten "demarille" karisuomalaisen pilapiirroksessa, se laihtuu päivä päivältä, aina.
Osto-pressa pohdiskeli "demokratian" olemusta tyytyväsenä. Sopuli luulee saavansa vaikuttaa mutta sehän oli täyttä kusetusta se, eikö totta. Kusiaisen sen sijaan lihovat lihomasta päästyäänkin ja avullasi naamat aavistuksen jopa vaihtuvat:
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17635905/tiesitko--100-000lle-rikkaimmalle-jaettiin-perati-50-mrd-euroa-rahaa-viime-verotuksessa-!
t. haans.sea
Kapitalisti-maissa Ääänestäjä HÄVIÄÄ vaalit aina !
6
106
Vastaukset
- Anonyymi
Hei, kamooon sopulit ! Tää siis on yhtä Totta kuin kapitalistien "työvoimapula"-jallitus on VALHETTA.
Molempien tavoitteena on viedä sopulia ja mokua, kuin pässiä narussa ! - Anonyymi
Systeemi on täsmäleen sama, kuin jos katsot Texasilaista jättimäistä karja-laumaa. Sitä paimennetaan tehokkaasti ja kerran vuodessa se kuljetetaan huutokauppaan, myytäväksi "teuraaksi". Vähän sama juttu, sopulilla, noin kuvainnollisesti. Tärkeintä on, että rahat katosivat täysin.
- Anonyymi
Eräs avaaja kuvaa tilanteen "karjankasvattajan" kannalta:
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17741277/suomi-kolmannes-vaestosta-kustantaa--muiden-etuudet--ja-palvelut#comment-119106950
Asiantila johtuu siitä, että teistä sopuleista on tehty silkkaa MARKKINA-karjaa ja kun teillä ei ole AITOJA töitä, on teidät jonkun muu kustannettava. Muutenhan "hyvinvointi"-järjestelmä pääsisi totaalisesti romahtamaan ja voisi tulla vaikka ... vaikka KAPINA ..
..1918 ..
t. haans
- Anonyymi
Tulette näkemään avauksen faktan ensi vaaleissa. Nyt kamppailette laman kourissa ja haluaisitte välttää vaikeudet. Käytte uurnilla ja huomaatte: olette entistä syvemmässä suossa.
Tämä johtuu siitä, että Eliitti ei itse halua kokea lamaa ja kun rahat loppuvat, teistä sopuleista tehdään leikkausten kohteita. Ja kusettajat lihovat entisestään. Vaikka juuri sitä vastaan äänestit... - Anonyymi
No niin, nyt kun olette opiskelleet PORRRVAREIDEN juonikkaasti laatimia "vaalikoneita" eli sitä mitä ne "SINULLE" (sopuli) lupaavat, niin muistutan jo nyt, että et tulisi pettymään....
... sinulle on tarjolla vain LEIKKAUKSIA ja jos ei osunut kohdallesi, niin hinnan(veron)korotuksia takuulla ! Mitä, lukiko niin "vaalikoneessa" `=?
k. haans
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut = far-right Finns Party?
Eikös tuo tarkoita, että persut ovat äärioikeistoa? "In 2023, Petteri Orpo, of the National Coalition Party, unseated M637239Sanna Marin pitäisi palauttaa pääministeriksi
Oikeisto "voitti" vaalit valehtelemalla äänistäjille päin naamaa, joten heidät tulisi tuomita menettämään vaalitulos ja1223959Ei me olla sielunkumppaneita
jos sellaisia edes on. En tiedä miksi niin kovasti pidin sinusta, varmaan olisi paljonkin hyviä syitä, mutta ehkä olit v463866Opettaja teki pornoa sivubisneksenä
Jännittävää nähdä, koetaanko tämä ihan normaaliksi ja toivottavaksi kombinaatioksi kasvatusalalla. Voi mennä hyvin kiinn542944Demarilesbo synnytti lapsen
Lapsen biologisella isällä ei ole mitään oikeuksia lapseensa. On pelkkä "luovuttaja". https://www.hs.fi/politiikka/art1102516Porno-ope?
Kaikenlaisia sitä nykyään Suomessakin on. Tai onhan niitä voinut olla aiemminkin, mutta ehkä paperilehtin aikakaudella e592325Hevosmies kylän kunnioitettu herra
Hei, eikö olis aika pistää "nuoriso" kuriin? Tiedämme miten teidän "yhteisö" toimii sekä kylän vanhin herra, olet poruka362162KÄVELYTREFFIT ?
Mikä on tuo konsepti. Ei kävely ole mitkään treffit. Se on hengailua, ilman mitään panostamista toiseen, go with the flo2492053Persu ei ole koskaan päässyt Valkoiseen Taloon
Eikä pääse. Jopa demareita siellä on käynyt, vaikka jenkkien vasemmistolaisin suuri puolue vastaa lähinnä Suomen kokoomu71894Opettaja OnlyFansissa - Onko ihan OK?
Onko mielestäsi ihan OK, että peruskoulun luokanopettaja on virka-aikansa ulkopuolella aktiivinen aikuisviihteen tuottaj361740