Miksi ihmiset idässä haluavat muuttaa länteen...

Mutta ihmiset lännessä eivät halua muuttaa itään ???

Tietääkö palstan putintrollit tuota asiaa ??
Saa vastata myös rehellisesti.
15101
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Eipä taida muutot sinua paljoa rassata. Edes kotimaan sisällä. Millä rahalla sinä sieltä betonikuutiostasi muuttaisit?

Äänestä
  • Sulla tulee hätä kun muutat aikuiseksi tultuasi pois kotoa ja sinulle ainoa mahdollisuus on betonikuutio. Vanhempasi elää pelkällä sossutuella????

    Äänestä

Ei kukaan halua muuttaa elinkelvottomaan diktatuuriseen itään, miksi muuttaisi !!!!

Äänestä

No jos sää oot mihinkään kykenemätön luuseri niin eipä tuossa ole vaihtoehtoja. Idässä et pärjäis. On pakko mennä sinne missä asuu muitakin luusereita paljon eli länteen.
Tuo tietysti selittää myös sen miksi lännestä ei voida itään muuttaa. Siellä ei luuserit pärjäisi.

Äänestä
  • Mistä maasta nyt puhut? Antaisitko esimerkkejä?

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    Mistä maasta nyt puhut? Antaisitko esimerkkejä?

    Ei länteen (suomeen) ole tullut kuin lähinnä saastaa. Eikä lännessä (suomessa) kovin laadukasta väkeä asu. Länsi kaatopaikka johon kertyy ihmissaastaa joka ei muualla pärjää.

    Äänestä

Miksi valkoiset ihmiset haluavat ruskettua, mutta ruskeat ihmiset vaalentua?

Äänestä

Maapallo on pyöreä. Kun muutat tarpeeksi länteen, niin oletkin kohta idässä.

Äänestä

Helppo homma;
- ihmiset viihtyvät vapaassa länsidemokratiassa
- ja ihmiset eivät viihdy väkivaltaisessa itäisessä diktatuurissa

Kaikki ihmiset haluavat vapautta ja demokratiaa. Ja sitä on vain lännessä ja läntisissä maissa.

Harasoo !!!

Äänestä

niinkö? riippuu mistä päin katsoo, tai minne päin katsoo, pallo kun on pyöreä. Suomestakin jo muutat tarpeksi kauas itään, tulet länteen.

Äänestä

Ei Venäjällä kukaan halua asua, Putinkin loikkaisi länteen mutta viran puolesta hän ei voi!

Äänestä
  • Minä asuisin jos sieltä saisi ostaa jonkun vanhan kolhoosin

    Äänestä

Go West!

Äänestä

Lännessä tiltutkin haluavat asua. Eivät mistään hinnasta muuta maahan jonka puolesta trollaavat.
Täältä on hyvä huudella demokratioiden huonoutta, kun siitä ei rangaista

Äänestä

Hyvä kysymys.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Mutta ihmiset lännessä eivät halua muuttaa itään ???

Tietääkö palstan putintrollit tuota asiaa ??
Saa vastata myös rehellisesti.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu