Hänestäkö ei saisi meemittää? Katsokaapa kaikki meemit jotka tehty vaikkapa Paavo Väyrysestä. Niitä on ja paljon. Varmasti ovat kiertäneet yhdessä sun toisessa viestiryhmässä.
Mutta meidän PM Marin on niin herkköhipiäinen että hänen toilailuistaan ei saisi edes humoristista meemiä pukata. Onko SDP näin pikkusieluinen.
SDP saa jauhottaa pääministeri etunenässä Kesärannassa. Hän saa
kaulailla Olavejaan. Mutta hyvöksyköön myös sen että touhuistaan saattaa meemi tai pari syntyä somen tähtitaivaalle.
Mutta meidän PM Marin on niin herkköhipiäinen että hänen toilailuistaan ei saisi edes humoristista meemiä pukata. Onko SDP näin pikkusieluinen.
SDP saa jauhottaa pääministeri etunenässä Kesärannassa. Hän saa
kaulailla Olavejaan. Mutta hyvöksyköön myös sen että touhuistaan saattaa meemi tai pari syntyä somen tähtitaivaalle.
Vastaukset 23
Vanhimmat
Kuvittelet taas omiasi porvari provoaja koska ei kukaan noin ole sanonut. Sun pitää vaan päästä haukkumaan naispääministeriä milloin mistäkin koska sulla on pakkomielle hänestä.
Niin kauan kuin Marin pysyy ruodussa niin hän on arvostelun yläpuolella.
Tarvittiin pari kohua ennenkuin hän ymmärsi mitä hänen rauhaansa kuuluu.
Aamiaiset ja bailaus. Mutta nyt menee hyvin.
On käyty nyyhkimässä Butsassa ja keekoiltu kokouksissa ja on uhiteltu Putinille.
Niin että hyvin menee ja silitys on myötäsukaan.
Bile-Sannan toiminta on kaiken arvostelun alapuolella.
Asian toteamisen sallittavuudesta on eri mielipiteitä.
> Asian toteamisen sallittavuudesta on eri mielipiteitä.
Eläköön moniarvoinen yhteiskunta!
Moniarvoisuutta teillekin
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000009389909.html
https://www.hs.fi/kaupunki/art-2000009385829.html
https://www.hs.fi/kotimaa/art-2000009389513.html
Sanna oli porukasta aina se joka ei ymmärtänyt vitsejä vaan suuttui niistä.
Oletko tyhmä, vai muuten vaan yksinkertainen? Lintilä on Marinin hallituksen ministeri!!! Jos asia ei vieläkään avaudu, niin voi voi......... Arvaan ettei sinulla ole ollut menestystä työelämässä.
Yhtäkkiä Lintilä ?
Nyt ei aukee.
Marin haukkui Kulmunia maanvaivaksi, mutta ei näkynyt mediassa Marinia arvostelevia juttuja. Itse pidän Marinia työpaikkakiusaajana.
No ei kyllä avaudu.
Lintilän puolustukseksi voi sanoa että hän lähetti tään ravintolasta ja oli
niin kännissä ettei muista itse sitä lähettäneen, jos se nyt sitten on puolustus?
Taitaa se Lintilä olla melkoinen känni-kala?
Kerrankin meillä on pääministeri jolla on kanttia oikeasti asettua huono-osaisia puolustamaan. Uskaltaa sanoa suoraan mikä tulisi olemaa kokoomuksen köyhien kyykytyspolitiikka jos valtaan pääsisivät. Vuorineuvoksille helpotuksia ja pieneläkeläisille nälkävyötä tiukemmalle, niin siinä kävisi.Turha uskoa että valtion velkaantumista paikattaisiin rikkailta leikkaamalla, ei ei, köyhille siinä koittaa orpo olo. Sanokaa minun sanoneen.
Jumalanpilkka on laissa kiellettyä.
Hyvä Lintilä . Teit miehen teon , paska demuytajista .
Lintilä keksi hätävalheita että hänen tili kaapattu , kun oli ollut umpitunnelissa
ravintolassa, eihän kännikala muistsnut lähettäneensä sellaista,
koska oli niin kännissä .
Muisti poissa, olihan kunnon kalsarikänni.........
on jo oikea superenkeli, pitää liputuspäivä saada. sen äärellä saavat pyhimystään kumarrella kaikki sossuaatteen ja velkakierteen ihalijat!
On se melkoinen veto. Jeesus sentään noita kainaloita.
https://images.almatalent.fi/cx150,cy0,cw2435,ch1824,2188.8x/https://assets.almatalent.fi/image/e3d593c0-fe53-5fbe-b9b6-376ac52cb4fa
Toimiiko tämä linkki?
https://www.kauppalehti.fi/uutiset/sanna-marin-avasi-sdpn-vaalikampanjan-puolue-valmis-myos-sopeutustoimiin-kyse-ei-ole-vain-taloudellisesta-velasta/ba8f4931-47d6-40dc-8707-4a8257697280
TÄYTYY IHAN HETI ALUKSI HUOMAUTTAA, ETTEI SANNA MARIN OLE MIKÄÄN PÄÄMINISTERI. PÄÄMINSTERIT OVAT AIVAN ERILAISIA, NE JOHTAVA VALTION JA KANSALAISTEN EDUKSI ASIAT. OVAT ÄLYLLISESTI KORKEAMMALLA.
ONHAN MARIN PYHITETTY JA NOSTETTUNA KAIKEN ARVOSTELUN YLÄPUOLELLE, AIVAN RAKENTAMANSA VELKAVUOREN KÄRKEEN, HUIPULLE, KAIKKIEN MUIDEN ULOTTUMATTOMIIN. ITSE SANOO SE ON SUOMEN ETU.
RAHALLA SAA RAKENNETTUA, KUTEN TIEDÄMME.
"SANNA SANOO, VELKAVUORI ON RAKENNETTU, EN TIEDÄ MILLOIN ON AKSETTU."
NIINISTÖ: "NUORET SAAVAT SITTEN MAKSAA KORKOINEEN."
Mitä sitä sitten on maksettavaa korkoineen, ylihän se KAHEN SAAN jokatapausessa nenee ja pitkälti 200 miljardia pyhitettyä......ha....haaaa....
Nuoret sitten saa maksaa Niinistön ukrainan matkan 400 miljoonaa, siihen
lentomatka armeijan koneella siipiveikkojen kanssa lisäksi.
Ja pitihän lehdistö hälyttää mukaan, kun viimein sinne pääsi, vaikka häntä
ei sinne kovin olisi haluttu, kaikki varmaan tietää syyn miksi ei haluttu.
Kuka päätti tään jätti summan 400 miljoonaa, että Sale pääsee Ukrainaan.
Rahaa on kuin roskaa jos se palvelee julkisuuden kipeää käsiepesijää.
Ei ollut Sale huolissaan velasta mistä toitittanut, hänen uskottavuus täys nolla.
Tämäkö näitä sanallisia meemityksiä?
Ei ole, et ole nähnyt vielä mitään :)
Liss