Vuonna 2003 teeskenteli ja pakotti muut teeskentelemään, että joku uhkaa sitä. Aloitti teurastuksen ja tappamisen.
Nyt teeskentelee, että kiina olisi jotain palloja löhetellyt.
Usa uhkailee kiinaa. Miksi usa haluaa lopettaa elämän.
Eikö muita pelota.
USA haluaa sotia
8
1509
Vastaukset
- Anonyymi
Kyllä Irakissa kehiteltiin monenlaisia massatuhoaseita USA:n, Israelin sekä Euroopan kristillisten maiden tuhoksi. He ehtivät aika pitkälle tutkimuksissaan ja joutuivat lopettamaan kehittelemisen. Sitten joukkotuhoaseita kehiteltiin Ukrainassa, ja Bideen poika Huntti oli siinä sijoittajana - kuinkas muuten, kohteena slaavilaiset... Mutta taisi epäonnistua taas, kiitos Putlerin. Mutta vuonna 2003 keväällä mummo sai profetian, jonka hän lähetti eteenpäin ja outoa, sen jälkeen alkoi tapahtumien vyöry lähi-idässä.
"Sinun avullasi minä hyökkään rosvojoukkoa vastaan, Jumalani avulla minä ryntään ylitse muurin. (2 Sam. 22 jae 30),
Sinun avullasi minä hyökkään rosvojoukkoa vastaan; Jumalani avulla minä ryntään ylitse muurin.
(Psalmi 18 jae 29)." Profetia kulkeutui suoraan George W. Bushille, että profetian mukaan he tulevat voittamaan "pahan akselin" eli ryntäävät rosvojen kimppuun . Suomi vetäytyi lännen koalitiosta ja PM Jäätteenmäki joutui eroamaan virastaan, vaikka Tarja oli hänet siihen tehtävään valinnut.
Bush varmaan luetti profetiaviestin uskonnollisella neuvonantajallaan ja sai häneltä siunauksen. Siitä alkoi 20. maaliskuuta 2003 hyökkäys
ja Saddam pidätettiin, mutta paljon pahaakin tapahtui ja molemmilla puolilla uhrit olivat erittäin suuret. Irakin sota päättyi 18.12.2011.
Lisätietoa englanniksi https://en.wikipedia.org/wiki/Iraq_and_weapons_of_mass_destruction
Bushin hengellinen isä Billy Graham : https://fi.wikipedia.org/wiki/Billy_Graham#Politiikka- Anonyymi
Siellä ei ollut mitään joukkotuhoaseita. Öljyn perässä se suuri saatana taas...
- Anonyymi
sotia pitää, että talous pysyy kunnossa. Ei se sen ihmeellisempää ole. Nothing personal.
- Anonyymi
Joku taisi hyökätä New Yorkin kimppuun usealla lentokoneella 2001 ? Eikö muistunut mieleen, ei ne kuvitelleet vaan ? Taisivat olla Saudeja ja Syyrian kansalaisia ? Oli väärä paikka hyökätä Irakiin ?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Joku taisi hyökätä New Yorkin kimppuun usealla lentokoneella 2001 ? Eikö muistunut mieleen, ei ne kuvitelleet vaan ? Taisivat olla Saudeja ja Syyrian kansalaisia ? Oli väärä paikka hyökätä Irakiin ?
Miten ne lentokoneet on pääsyt sinne ilmatilaan hyökkäämään? Jos ei niille annettu lupaa"hyökätä"
- Anonyymi
Venäjä ei halua sotia.
- Anonyymi
Venäjällä on vain rauhanohjuksia.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall2442165- 1891644
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä461302Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad501005- 41816
- 14800
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä30771Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21760Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .25746Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46647