Suomessa järjestetään mielenosoitus Sanomatalon edustalla ensi viikonloppuna, osana maailmanlaajuista World Wide Demonstration 11.0 -mielenosoitusten sarjaa. Järjestäjät kutsuvat kansaa näyttämään voimansa. Onko nyt näytön paikka?
Journalismin tilanne maailmassa on kriisissä. Valtamedia, jonka tehtävä on olla vallan vahtikoira, alkaa entistä enemmän näyttäytymään meille vallan sylikoirana, jonka perimmäisenä tehtävänä vaikuttaa olevan kansalaisten ajattelun ohjailu. Debatti loistaa poissaolollaan ja toisinajattelijat eivät saa ääntänsä kuuluviin.
Video: Sami Antinniemi, ”Media Control”
Tilanteeseen havahtuneiden ihmisten turhautuneisuus ilmenee keskustelupalstoilla sekä sosiaalisessa mediassa ja monella näyttää olevan mitta täynnä. Mutta miten kanavoida tämä tahto ja voimakas muutosvoima koordinoidusti? Onko meistä suunnanmuuttajiksi vai olemmeko antaneet ärsytyksen muuttua kyynisyydeksi ja antaneet sen tukahduttaa tuon toivon kipinän, tuon muutoksen siemenen, tuon syvimmän osan itsestämme? Sen ainoan voiman joka koskaan on, tai koskaan voi – muuttaa maailmaa?
https://www.youtube.com/watch?v=z8_tUH-TRbg&t=2s
”Pyydämme sinua, rakas lukija, uskomaan vielä muutokseen
Koska jos hylkäät toivosi, hylkäät ehkä myös itsesi.”
Kutsumme siis kaikki nykytilanteeseen kyllästyneet ihmiset yhteiseen voimanäytökseen lauantaina 18.2 Helsinkiin. Aloitamme kokoontumalla Senaatintorille klo 13:00 josta marssimme yhdessä Sanomatalon eteen Kansalaistorille jossa ohjelma alkaa klo 14:00.
Mielenosoituksen jälkeen Kansalaistorilla on mahdollisuus jatkaa kanssakäymistä. Sinne pystytetään jurtta, jonne voi tulla lämmittelemään ja juomaan kupin kuumaa. Jurttaan kutsumme myös toimittajia keskustelemaan kanssamme ja toivottavasti tekemään uutisjuttuja tapahtumastamme. Paikan päällä on nähtävillä korjauksia vaativien valtamedian uutisten lisäksi videoita merkityksellisistä uutisaiheista, joista valtamedia vaikenee. Jurtta on pystyssä sunnuntaihin 19.2 klo 17 saakka.
Pyydämme sinua myös osallistumaan tapahtuman mainontaan haluamallasi tavalla, sillä jälleen kerran, pallo on sinulla. Mainostamisen määrä vaikuttaa valtavasti mielenosoituksen osallistujamäärään. Tapahtumaa mainostavia haluamme myös kiittää järjestämällä heille sekä mielenosoituksen puhujille omat juhlat lauantai-iltana. Ensimmäiset 200 mahtuvat sisälle, juhlapaikka selviää mielenosoituksen aikana.
Nähdään lauantaina ja aiheutetaan Sanomatalon konttoreihin sekä kahvihuoneisiin ennenäkemättömän paine!
”Emme lannistu, emme alistu, emme hiljene!”
Lisätietoa:
Telegram: https://t.me/WWDFinland
Tiktok: tiktok.com/@worldwidedemonstration.fi
Twitter: https://twitter.com/WWD_Suomi
Instagram: https://instagram.com/worldwidedemonstrationfi?igshid=ZDdkNTZiNTM=
Facebook: https://www.facebook.com/profile.php?id=100069270429579
kansalle oikeutta totuus julkiseksi
Mediakriittinen mielenosoitus totuuden puolesta ensi lauantaina 18.2.2023 Helsingissä
6
212
Vastaukset
- Anonyymi
Kaikki kynnelle kykenevät mukaan, tämä on tärkeä
- Anonyymi
Tulossa ollaan kansan hyvinvointi ja itsenäisyys vaakalaudalla.
- Anonyymi
Rikkaat ohjaavat valitettavasti mediaa ja media ohjaa kansaa joka ei kyseenalaista
uutisia.
Näin lampaita paimennetetaan ja saadaan tekemään lähes mitä vain . - Anonyymi
Maailmalla on taas yksi lääkäri pyytänyt julkisesti anteeksi ammattikuntansa puolesta, ettei pysty paremmin tuomaan esille rokotteiden aiheuttamia kuolemia ja vaarallisia haittavaikutuksia. https://t.me/c/1878216607/461
Yet another doctor makes a public apology on live TV.
Dr. Michael Huang: "I have to apologise on behalf of my profession…"
Pelkästään haittavaikutusilmoitukset lisääntyivät rokotusten alettua 1700%.
Huang on hoitanut nyt yli 4000 tuhatta oireita saanutta potilasta, kun aikaisemmin heitä oli vain yhdestä muutamaan tapaukseen vuosittain.
Suurin ongelma on media, joka ei reagoi asiaan, vaan yritää peitellä ja vaientaa asiasta kertovia oikeita ammattilaisia. Hän erityisesti pahoittelee, että Unkarilainen lääkäri, joka on löytänyt kiistattoman yhteyden rokotteen ja naisten keskenmenojen sekä kuolleina syntyneiden lasten kesken, ei saa viestiä eteenpäin.
Taas media on estänyt asiaa nousemasta julkisuuteen.
Monet tahot jo sanovat sen selkeästi: media on ihmiskunnan vaarallisin ja pahin virus, jolle on tehtävä jotain ja pian! - Anonyymi
Pieni rikas ryhmä ohjaa mediaa ja koronarahastusta ja kansa maksaa
eikä kyseenalaista mitään .
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain36912370Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.2575414Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom2153947Purra vaatii: Työvelvoite maahanmuuttajille ja kantasuomalaisille pitkäaikaistyöttömille
Jos Perussuomalaiset ja Kokoomus ovat seuraavan hallituksen kaksi johtavaa puoluetta, on suomalaisille pitkäaikaistyöttö2002655Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov151992Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi191834Mikä on mielestäsi paras miestyyppi?
Esimerkit kärjistettyinä: a) perustavallinen/tasainen b) himourheilija c) varakas, turvallinen elättäjä d) puolikrimina167900Martina Aitolehti
Instagramissa pomppas esille Martinan kumipallot. Ihan säikähin. Ja tää on Martina-ketju!271862No kolahtaako kukaan
Samalla tavalla kuin mä? Harmi kun et uskaltanut kohdata. Ehkä me löydetään jotkut muut jotka voi olla konkreettisempiak74782Rippituoli
Kerro joku synkkä tai outo salaisuus, joka liittyy ikävääsi kaivattuasi kohtaan. Tee tunnustus anonyyminä. Se helpottaa59736