Mediakriittinen mielenosoitus totuuden puolesta ensi lauantaina 18.2.2023 Helsingissä

Anonyymi-ap

Suomessa järjestetään mielenosoitus Sanomatalon edustalla ensi viikonloppuna, osana maailmanlaajuista World Wide Demonstration 11.0 -mielenosoitusten sarjaa. Järjestäjät kutsuvat kansaa näyttämään voimansa. Onko nyt näytön paikka?

Journalismin tilanne maailmassa on kriisissä. Valtamedia, jonka tehtävä on olla vallan vahtikoira, alkaa entistä enemmän näyttäytymään meille vallan sylikoirana, jonka perimmäisenä tehtävänä vaikuttaa olevan kansalaisten ajattelun ohjailu. Debatti loistaa poissaolollaan ja toisinajattelijat eivät saa ääntänsä kuuluviin.


Video: Sami Antinniemi, ”Media Control”
Tilanteeseen havahtuneiden ihmisten turhautuneisuus ilmenee keskustelupalstoilla sekä sosiaalisessa mediassa ja monella näyttää olevan mitta täynnä. Mutta miten kanavoida tämä tahto ja voimakas muutosvoima koordinoidusti? Onko meistä suunnanmuuttajiksi vai olemmeko antaneet ärsytyksen muuttua kyynisyydeksi ja antaneet sen tukahduttaa tuon toivon kipinän, tuon muutoksen siemenen, tuon syvimmän osan itsestämme? Sen ainoan voiman joka koskaan on, tai koskaan voi – muuttaa maailmaa?

https://www.youtube.com/watch?v=z8_tUH-TRbg&t=2s

”Pyydämme sinua, rakas lukija, uskomaan vielä muutokseen
Koska jos hylkäät toivosi, hylkäät ehkä myös itsesi.”

Kutsumme siis kaikki nykytilanteeseen kyllästyneet ihmiset yhteiseen voimanäytökseen lauantaina 18.2 Helsinkiin. Aloitamme kokoontumalla Senaatintorille klo 13:00 josta marssimme yhdessä Sanomatalon eteen Kansalaistorille jossa ohjelma alkaa klo 14:00.

Mielenosoituksen jälkeen Kansalaistorilla on mahdollisuus jatkaa kanssakäymistä. Sinne pystytetään jurtta, jonne voi tulla lämmittelemään ja juomaan kupin kuumaa. Jurttaan kutsumme myös toimittajia keskustelemaan kanssamme ja toivottavasti tekemään uutisjuttuja tapahtumastamme. Paikan päällä on nähtävillä korjauksia vaativien valtamedian uutisten lisäksi videoita merkityksellisistä uutisaiheista, joista valtamedia vaikenee. Jurtta on pystyssä sunnuntaihin 19.2 klo 17 saakka.


Pyydämme sinua myös osallistumaan tapahtuman mainontaan haluamallasi tavalla, sillä jälleen kerran, pallo on sinulla. Mainostamisen määrä vaikuttaa valtavasti mielenosoituksen osallistujamäärään. Tapahtumaa mainostavia haluamme myös kiittää järjestämällä heille sekä mielenosoituksen puhujille omat juhlat lauantai-iltana. Ensimmäiset 200 mahtuvat sisälle, juhlapaikka selviää mielenosoituksen aikana.

Nähdään lauantaina ja aiheutetaan Sanomatalon konttoreihin sekä kahvihuoneisiin ennenäkemättömän paine!

”Emme lannistu, emme alistu, emme hiljene!”


Lisätietoa:
Telegram: https://t.me/WWDFinland

Tiktok: tiktok.com/@worldwidedemonstration.fi

Twitter: https://twitter.com/WWD_Suomi

Instagram: https://instagram.com/worldwidedemonstrationfi?igshid=ZDdkNTZiNTM=

Facebook: https://www.facebook.com/profile.php?id=100069270429579

kansalle oikeutta totuus julkiseksi

6

173

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kaikki kynnelle kykenevät mukaan, tämä on tärkeä

    • Anonyymi

      Tulossa ollaan kansan hyvinvointi ja itsenäisyys vaakalaudalla.

    • Anonyymi

      Rikkaat ohjaavat valitettavasti mediaa ja media ohjaa kansaa joka ei kyseenalaista
      uutisia.
      Näin lampaita paimennetetaan ja saadaan tekemään lähes mitä vain .

    • Anonyymi

      Maailmalla on taas yksi lääkäri pyytänyt julkisesti anteeksi ammattikuntansa puolesta, ettei pysty paremmin tuomaan esille rokotteiden aiheuttamia kuolemia ja vaarallisia haittavaikutuksia. https://t.me/c/1878216607/461
      Yet another doctor makes a public apology on live TV.
      Dr. Michael Huang: "I have to apologise on behalf of my profession…"
      Pelkästään haittavaikutusilmoitukset lisääntyivät rokotusten alettua 1700%.
      Huang on hoitanut nyt yli 4000 tuhatta oireita saanutta potilasta, kun aikaisemmin heitä oli vain yhdestä muutamaan tapaukseen vuosittain.
      Suurin ongelma on media, joka ei reagoi asiaan, vaan yritää peitellä ja vaientaa asiasta kertovia oikeita ammattilaisia. Hän erityisesti pahoittelee, että Unkarilainen lääkäri, joka on löytänyt kiistattoman yhteyden rokotteen ja naisten keskenmenojen sekä kuolleina syntyneiden lasten kesken, ei saa viestiä eteenpäin.
      Taas media on estänyt asiaa nousemasta julkisuuteen.
      Monet tahot jo sanovat sen selkeästi: media on ihmiskunnan vaarallisin ja pahin virus, jolle on tehtävä jotain ja pian!

    • Anonyymi

      Pieni rikas ryhmä ohjaa mediaa ja koronarahastusta ja kansa maksaa
      eikä kyseenalaista mitään .

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävöin sinua kokoyön!

      En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
      Ikävä
      44
      3116
    2. Kova karman laki

      Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko
      Hindulaisuus
      508
      1907
    3. Päivieni piristys, missä olet?

      Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei
      Ikävä
      17
      1890
    4. Näen jatkuvasti Sompasaunalla alastomia miehiä ja naisia

      jotka menevät siihen viereiseen rantaan myös uimaan alasti. Sompasaunat on siis Mustikkamaalla Helsingissä, ja kuljen si
      Maailman menoa
      77
      1655
    5. Älä mahdollisesti ota itseesi

      En voinut tietää. Sitäpaitsi.. niin
      Ikävä
      18
      1502
    6. Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin

      Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo
      Tunteet
      43
      1388
    7. Ota nainen yhteyttä ja tee Tikusta asiaa?

      Niin sitten minä teen Takusta asiaa.
      Ikävä
      26
      1322
    8. Millainen kaivattusi luonne on?

      Millaisia luonteenpiirteitä arvostat kaivatussa? Oletteko samanlaisia luonteeltanne?
      Ikävä
      90
      1309
    9. Helena ja Mikko Koivun ero jatkuu edelleen ja loppua ei näy.

      Voi eikä, miksi menee noin vaikeaksi avioero ja sopua ei tää ex- pari vaan saa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      110
      1135
    10. UPM suunnittelee paperintuotannon lopettamista LPR:ssa

      Ilta-Sanomissa oli uutinen. Metsäyhtiö UPM suunnittelee paperintuotannon lopettamista Kaukaan-tehtaalla Lappeenrannassa
      Lappeenranta
      108
      1120
    Aihe