Edes ruotsalaiset eivät halua asua rasistisessa Suomessa

Persut ovat heikentäneet Suomi-kuvaa rankalla kädellä. Turha on siis yrittää saada ulkomailta apuvoimia työvoimapulaan. Mummot jäävät persujen vuoksi heitteille.

Vain joka seitsemäs ruotsalainen voisi kyselyn perusteella ajatella asuvansa Suomessa. Tanskassa ja Norjassa ruotsalaiset asuisivat Suomea mieluummin.
24<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 24

Vanhimmat

Kielitaito-ongelmia vaan. Kun samalla kielellä pärjää muissa pohjoismaissa, kuin Suomessa! Sitäpaitsi miksi mummoille ja papoille pitää laittaa joku Ambomaankielinen tai ukrainankielinen kotiapulainen? Suomenkielisiä on Suomessakin.

Äänestä
  • Kyllä on Suomessa paljon suomenkielisiä persuja, muttei heitä työnteko kiinnosta.

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    Kyllä on Suomessa paljon suomenkielisiä persuja, muttei heitä työnteko kiinnosta.

    Älä jauha paskaa, persut tekevät oikeita töitä joilla elätetään vihreät haihattelijat.

    Äänestä

  • Anonyymi00015 kirjoitti:

    Älä jauha paskaa, persut tekevät oikeita töitä joilla elätetään vihreät haihattelijat.

    Yksikään persu ei ole töissä, vaan ovat fattan vakioasiakkaita.

    Äänestä

  • Anonyymi00019 kirjoitti:

    Yksikään persu ei ole töissä, vaan ovat fattan vakioasiakkaita.

    Mitäs sinne Sirola opistoon muuta?

    Äänestä

  • Anonyymi00024 kirjoitti:

    Mitäs sinne Sirola opistoon muuta?

    Sinnekö te olette kokoontuneet?

    Äänestä

  • Aloittaja puhuu täyttä soopaa. Juuri uutisissa sanottiin, että suurin osa ruotsalaisista ovat kiinnostuneita meidän maastamme.

    Ei pidä puhua asioista, mistä ei ole tietoinen. Ei pidä valehdella.

    Äänestä

Täällä olis hyvä asua jos ei olisi Vihreitä, he hankaloittavat kaikin keinoin ihmisten elämää!

Äänestä

Bätrefolk on Euroopan ratsistisinta folkkia. Niillä on blakkarissa ja jaossa 'suomalaiset on alisuorituja ja mongoloideja' mitallia parhaalle dissaajalle.

Äänestä

Jossain suomi sentään onnistunut mikäli suomi maana ei ole liian houkutteleva noille hurreille.

Äänestä

Suomesta on tullut persujen myötä ahdasmielinen maa. Katuväkivaltakin on lisääntynyt oikeistonatsien kaapattua vallan persuissa.

Äänestä

Vieläkö tämä mt-ongelmainen persuttelija elää? Kahdeksas vuosi jo menossa palstalla?

Äänestä

Persut pitää saada ihannealueelleen Siperiaan.

Äänestä

Kuinkahan tyhmä pitää olla että pystyy laittamaan alulle aloittajan kaltaisen idiootin?

Äänestä

Persujenkos se vika onkin , ainoa porukka joka julkisesti on edes hiukan toppuutellut tätä ostoskeskukset ja markettien eteiset täyttänyttä invaasiota ? Vallan kuvittelin asian toisin mutta näinhän se käykin , tarpeeksi kiverä äkkimutka ja täydestä pitäisi mennä....

Äänestä

tosi harmillista, että ruotsalaiset ovat palaamassa 'mistä ovat tulleetkin'.

Pitäne hyvästellä heitä!

Adjo alla svenska människor! Adjo för alltid!

Äänestä
  • Tack så mycket för dej rasismen!
    Du måst gå hemma ny!

    Äänestä

  • Anonyymi00014 kirjoitti:

    Tack så mycket för dej rasismen!
    Du måst gå hemma ny!

    Ta varsåguda alla Österbotniska idioten met dej.
    Dom är alla dåliga och vil bor i Stockholm.

    Äänestä

...tuosta aloituksesta...kukahan tuo on kysellyt oikein rotupuhtailta riikinruottalaisilta Suomeen muutosta ? Hyvin saatan kuvitella niin ilmeet , eleet kuin vastauksetkin...

Äänestä

Vedä persuänkyttäjä ittes naruun.

Äänestä

Ainoat rasismin muodot Suomessa on kotoperäistä cancel-kulttuuria, sekä toisen uskonnon harjoittamaa vihaa ja eriarvoistamista. Aloittja on äärivasemmalta sivistyksen pariin lillunut ääntelevä uIostepökäIe.

Äänestä

Oletko ylpeä kun olet tuhlannut mitättömästä elämästäsi 8 vuotta palstalla, ja turhaan? Ainoa vaikutus lienee se, että olet vain lisännyt persujen kannatusta.

Äänestä
  • persu kahdeksassa vuodessa ei enää liiku persekoon takia

    Äänestä

  • Anonyymi00023 kirjoitti:

    persu kahdeksassa vuodessa ei enää liiku persekoon takia

    Fattan sponsoroimat kaljat leventävät hanuria nopeasti.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Persut ovat heikentäneet Suomi-kuvaa rankalla kädellä. Turha on siis yrittää saada ulkomailta apuvoimia työvoimapulaan. Mummot jäävät persujen vuoksi heitteille.

Vain joka seitsemäs ruotsalainen voisi kyselyn perusteella ajatella asuvansa Suomessa. Tanskassa ja Norjassa ruotsalaiset asuisivat Suomea mieluummin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu