Länsiväylä eikö teillä ole muuta kerrottaa.

Anonyymi-ap

Jos joku menehtyy Lippulaivassa.
Hävetkää.

4

135

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Eri aihe,mutta ikävä:Miksi Espoo ei säästä katuvaloissa?Toista sataa lamppua palaa läpi yön vaikka vajaan kilometrin matkalla.Siinä myös 6-det liikennevalot päällä.
      Emtä traktorien ajeluista, sulien väylien raapimisesta ja hiekoittamisesta,toistuvasti,aiheuttamista polttoainekuluista,siitä ilmaan pääsevistä päästöistä.
      Asukkaita neuvotaan olemaan lämmittämättä saunoja!?
      Kusetusta?

    • Anonyymi

      Asian sivusta huomattua, onko kukaan kiinnittänyt huoniota siihen, miten ihmiset kuvaavat kännykällä ihan kaikkea, bussimatkaa, tuntemattomia ihmisiä Iso- Omenassa, kuten itselle kävi.
      Täysin tuntematon mies ryhtyi kuvaamaan kännykällään minua liukuportaissa, lopetti kun havaitsin että huomasin ja vain hymyili. Eikä ole edes laitonta ilmeisesti vaikka muokkaisivat kuvaa mihin tahansa törkyvideoon. Sama ulkona kävellessä, täytin linnunruokinta- automaatin puostossa ( ei rottia lähimaillakaan) niin koiraa ulkolluttanut mies kuvasi mua kännykällä. Ihan , ihan sairasta touhua, enkä ole edes kaunis, nuori tai mikään julkkis tai tunnettu muutenkaan, ihan tavallinen ”ikämummo”.. Kiusaamiseen ja pilkantekoo ilmeiseti osa porukasta näitä tuntemattomia kasvoja käyttää, liittää ne kuvat johonkin ihan toiseen videopätkään, mutta en näe koko hommassa mitään järkeä paitsi itsensä ja kavereidensa hauskuuttaminen toisten, tuntemattomien ihmisten kustannuksella.

      • Anonyymi

        Toinen asia mikä ihmetyttää, kaikki puhelut ovat nykyään videopuheluita, tapahtuivat ne missä tahansa. Samalla kännykkään kuvataan tai tulee kuvaan mukaan kanssamatkustajien naamoja. Inhottavaa todella.
        Tästähän on ollut puhetta kun mm.uimahalleissa puhutaan ja kuvataan vieopuheluita, vaikka alastomia tai puolialastomia ihmisiä olisi ympärillä.
        Todella käsittämättömän törkeää touhua.


    • Anonyymi

      länsiväylä on valhemedia, on aika heittää faktat tiiskiin eikä vain hyysätä jv-joukkoja, joiden toimintamallin seurauksena hallitoalamaisia menehtyy oudosto pamppuleikkien seurauksena

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Yksi päävastuullinen heitti lusikan nurkkaan.

      Toivottavasti omaisuuden hukkaamiskielto tulee välittömästi.
      Ähtäri
      18
      2592
    2. Purrasta tehty huoli-ilmoitus

      Näin lehti kertoo https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/0f1cfaf0-d4e4-4a97-9568-c27b3199b016
      Maailman menoa
      209
      1921
    3. Naiseni on todellinen seksipeto

      Vaikka pukeutuu ihan kasuaalisti julkisilla paikoilla. Mutta näin tämän läpi ensisilmäyksellä ja sain seksipedon kaivatu
      Ikävä
      59
      1629
    4. Pelottaa kohdata hänet

      En tiedä jaksanko tai kykenenkö. Tuntuu jättimäiselle vuorelle kiipeämiseltä. Pitäisikö luovuttaa. Pitäisi. En jaksa nyt
      Ikävä
      102
      1531
    5. Olisin halunnu vaan tutustua

      Ja kevyttä olemista... Mutta ei sitten. Ehkä mies säikähti, että haluan heti kaiken. 😅 Kävisi ihan sellainen kevyt meno
      Ikävä
      49
      1456
    6. Kokoomus haluaa leikata vielä lisää sosiaaliturvasta

      Kokoomuksen Sanni-Granhn Laasonen pyytänyt KELA:aa selvittämään mistä leikataan vähäosaisilta vielä lisää sosiaaliturvas
      Maailman menoa
      200
      1304
    7. Mitä tapahtuu

      Syksyllä?
      Ikävä
      96
      1226
    8. Totuus Sofian miljonääristä :miljoonien velkataakka painaa miestä.

      Näin se totuus tulee jokaisesta ja seiskalehden uutiset kertoo totuuden vihdoinkin.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      152
      1127
    9. Nina Mikkonen avoimena "vapinataudistaan"- Demonstroi oireet yllättäen tv-kameroiden edessä: "Se..."

      Nina Mikkonen oli Viiden jälkeen -ohjelmassa ti 12.8. ja kertoi perinnöllisestä sairaudestaan ja mm. sairauden vaikutuks
      Suomalaiset julkkikset
      17
      1025
    10. Rääkyvä nainen

      Varokaa perintö metsiään varjelevaa puolialastonta Etelän naista,häätää huutaen autoilijoita ja marjastajia pois yleisil
      Kuhmo
      13
      907
    Aihe