Yli 4000 euroa kuussa ilman mitään koulutusta ei riitä.
Ah kuinka rakastankaan ahtaajien ahneutta
Anonyymi-ap
2587
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 25
Vanhimmat
Eikö ulkomaalaistaustaiset mamut tekisi saman homman puolet halvemmalla?
Tätähän kokkarit ja muu äärioikeisto kuten Harkimo ym. toivovat. Että maahan tuodaan kielitaidottomia mamuja halpatyöhön, ja kun niitä ei enää tarvita, ne heitetään yhteiskunnan elätettäviksi.
Kyllä vain, eiköhän kuka tahansa normeeli ihminen opi noita lukkeja ja vetomestareita puikottamaan.
Ahtaajien lakko näkyi heti. Eilen bensapumpulla 98 oli 1,80, tänään 2,20
Viimeksi ainakin 16 sai potkut.
Myös Venäjän federaatiossa ollaan hyvin tyytyväisiä ahtaajien lakosta. AKT tekee sen, mihin puna-armeija ei pystyisi.
Ahah, putinisti siellä tekee propagandaa.
Paljonko Kreml maksaa AKT:lle? Eihän tuollaista lakkoa ilmaiseksi pysty normaali-ihminen pitämään.
Ehkä ahtaajat asuvat ahtaasti ja tarvitsevat lisää rahaa isompaan asuntoon
Nyt täytyy ottaa esiin kommunistinen näkemys. Kun peruskoulun jälkeen menee suoraan fyysisesti raskaaseen työhön, niin palkan on oltava parempi, kuin valtion kustannuksella vuosia opiskelleella, kevyeeseen työhön valmistuneella henkilöllä!
Ahtaajan palkan on oltava huomattavasti isompi, kuin toimistossa istuskelevan ekonomin palkka!
Eikös ahtaajat istu mukavasti paikoillaan työtä tehdessään?
Juu. ja ilman muuta, kun vienti koko kansakunnan aorta, niin siihenhän politrukkien pitää iskeä.
Ah kuinka rakastankaan Sanna Marinin ahneutta. Antoi Italialle tukimiljardin ja sai palkaksi Vuttonin käsilaukun kahdella vetoketjulla.
Ahaa, putinistipellenatsi siellä yrittää mustamaalata Natoon pyrkivää ja Ukrainaa tukevaa pääministeriä.
Älä unohda, että lahjamiljardeja meni ulkomaille ainakin viisi joilla saatiin myös Marinin kuva moneen ulkomaan lehteen ja kulisseissa lupaus tulevasta EU-pestistä.
Aivokirurgi siirtelee 1, 2 kg:n painoisia aivoja ja ahtaajat tonnien painoisia kontteja. Siksi suurempi palkka.
Koska aivokirurgilla kuten ahtaajallakaan ei ole yhtään alaista jättikonsernin organisaatiossa, niin palkkojen vertailu määräytyy ainoastaan siirreltävien tonnien mukaan.
PS.
AKT:lla riittää rahaa, sillä Kojamon , ent. VVO, yhtenä omistajana sillä on ollut multimiljonäärin tuloot, mutta verottomina.
Kojamon voitot muodostuvat köyhiltä eläkeläisiltä perityistä vuokrista, joissa voittoprosentti on parhaimmillaan ollut palkkojen marginaaliveron luokkaa.
Nojaa. Suurituloine eläkeläistuttavani asui Kojamon asunnossa, joten äläpä yleistä.
"PS. AKT:lla riittää rahaa"
Kreml maksaa dollareilla.
Sanos muuta...
Suomen hallintokoneisto on täynnä korkeapalkkaisia johtajia yms. jotka käyttävät aikansa verovarojen tuhlaamiseen. Pelkästään poliitikkojen avustajapestejä on satamäärin jotta puolueissa kaikki kaverit varmasti saadaan ilman työvelvoitetta verovaroista nauttimaan. Yritysten johtajat maksattavat hyvävelikerhon, yritysten ristiinomistuksen, eläke- ja vakuutusyhtiöiden omistusten yms. mahdollistamana itselleen miljoonapalkkoja ja -eläkkeitä bonuksista, optioista, työsuhde-eduista yms. puhumattakaan. Tuollaiselle porukalle on mahdotonta käsittää, että joku voi vielä tehdä oikeaa työtä, sellaista työtä joka täytyy tehdä ihan oikeasti.
Paksut kouluttamattomat pojat isoine partoineen... Ehdottomasti lisää palkkaa vaikka Suomi menisi konkurssiin
Yli 4000€ kuukaudessa ja ei juuri mitään koulutusta. Sairaanhoitajilla paljon huonompi palkka ja hyvä koulutus. Demarit musersi sairaanhoitajien palkankorotusvaateet jopa pakkolailla. Nyt SDP hiljaa.
Melkein yhtä noloja kuin paperimiehet
!älä mene venäjä propakandaan suomalainen ei ole kateellinen
Miksi AKT:n täytyi lakkoilu aloittaa ulkomaan viennistä eli satamista ja pelata suoraan Putinin poikien pussiin?
Miksi pelkkä kuljetusalan lakko ei riittänyt?
AKt toimii kuin ryssän desantit sodan sotaaikana.
Enää puuttuu, että ohjeet tulevat Pietarista.
Miksi vastaava ministeri ja pääministeri ovat hiljaa eivätkä ehdota pakkotyövelvoitetta?
Ahtaajien koulutuksenkin on yhteiskunta maksanut.