Ukrainalla on hätä käsissä!

Joka puolelta huonoja uutisia! Leoparien saaminen lässähti, hävittäjiä ei anneta, USA ei toimita pitkän kantaman ohjuksia, USA kansan tuki on laskemassa, Luhanskissa venäjän läpimurto, usea EU maa vastustaa tukemista JNE JNE

Vituks menee.
372
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Vituks menee mutta menkööt, Ukraina on lännen tuella sotansa hävinnyt.

Äänestä
  • Kertoo myös siitä, miten nihkeää olisi suomen avun saanti, jos ryssä nyt voittaa ukrainassa ja höökii sen jälkeen innoissaan tänne, tekemään seuraavat valloitukset.

    Raskaita on suomalaisten tekemät virheet, kun natoon ei haettu ajoissa, aivan helvetin raskaita!

    Äänestä

Suomen virhe oli lähteä tukemaan Kiovan Nato vallankaappausta. Olisi pitänyt jo vuonna 2013 ymmärtää että laittoman vallankaappauksen tukeminen Ukrainassa ei ole järkevä idea.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Joka puolelta huonoja uutisia! Leoparien saaminen lässähti, hävittäjiä ei anneta, USA ei toimita pitkän kantaman ohjuksia, USA kansan tuki on laskemassa, Luhanskissa venäjän läpimurto, usea EU maa vastustaa tukemista JNE JNE

Vituks menee.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu