Tarhassa kihomatoja

Kuulin että naapurin tarhalapsella onnkihomatoja. Oli käsketty ostamaan pervetiiniä ja pesemämään kaikki vaatteet patjat ja peitotkin 100 asteessa. Voiko mato tulla naapuriin.
1226
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Kyllä niitä on ihan muissakin päiväkodessa.Ei vain Espoossa.Vaikka naapurin lapsella on kihomatoja,ei vältämättä ole tartutaja,on voinut saada ne myös tarhasta vaikka ihan henkilökunalta tai raaasta jauhelihasta,jos ravintoa ei tarpeeksi kypsytetä.Useinhan koiria kusetata ja paskanetaan juuri tarhan aitojen lähellä.Röyhkeimät vie koiransa tarhan pihalle ilta myöhäsellä ja koiran paskasta monet muut madot leviää munineen ihmiseen.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Kuulin että naapurin tarhalapsella onnkihomatoja. Oli käsketty ostamaan pervetiiniä ja pesemämään kaikki vaatteet patjat ja peitotkin 100 asteessa. Voiko mato tulla naapuriin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu