Minulla on ratkaisu suomen talousongelmiin!

Se on semmoinen homma, että kaikki tässä kylmässä maassa lämpöä tarvitsevat, mutta patalaiskoja työttömiä ei kukaan tarvitse. Eikö ne vois työntää kaukolämpövoimaloihin polttoaineeksi?
1189
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Ei ole hyvä idea, koska silloin te ja kela virkailijat jäisivät työttömiksi ja heille maksettaisiin ansiosidonnaista päivärahaa. +-0

Äänestä
  • Samantien ansiopäivärahalla olevat ja eläkeläisetkin masuuniin vaan. Jäljelle jää vain tuottavat ihmiset.

    Äänestä

  • Anonyymi00006 kirjoitti:

    Samantien ansiopäivärahalla olevat ja eläkeläisetkin masuuniin vaan. Jäljelle jää vain tuottavat ihmiset.

    Paskaa sinäkin vain tuotat. Et muuta

    Äänestä

Samaan kitaan joutaa myös miljoona mitääntekemätöntä valtion ja kuntien "työntekijää".

Äänestä
  • hyvvee huomenta siullekki siekiin oot heräännä aekasin näen pyhäuamunna

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    hyvvee huomenta siullekki siekiin oot heräännä aekasin näen pyhäuamunna

    Lauantai ei pyhä.

    Äänestä

Työttömiä tarvitaan pitämään palkat alhaalla ja työläiset työttömyyden pelossa. Hajoita ja hallitse toimii. Usuta työläinen työttömän kimppuun niin porvari saa rikastua rauhassa.

Äänestä

Kun Suomi siirtyy Marini 5. hallituksen aikana rahattomaan yhteiskuntaan, porvarien rikastuminen estetään ja PM:n ilmainen aamupala ilmaiseen asuntoon palautetaan.
Myös muu SDP:n johto saa ilmaiset aamupalat hanhemaksapalleroin.

SDP:n Rönnholm jatkaa edelleen Sosialistisen internationalin varapuh.johtajana ja järjestön kantavia ideologisia voimia SDP: n rinnalla ovat edelleen palestiinalaisten Al Fatah, Nicaraguan sandinistit ja Venezuelan sosialistinen puolue.

Äänestä
  • neukkujen viides kolonna

    Äänestä

Joku muukin tässä maassa puhuu asiaa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Se on semmoinen homma, että kaikki tässä kylmässä maassa lämpöä tarvitsevat, mutta patalaiskoja työttömiä ei kukaan tarvitse. Eikö ne vois työntää kaukolämpövoimaloihin polttoaineeksi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu