Voiko whatsapp haastaa Lintilän oikeuteen?

Voisiko Lintilälle tulla isot korvausmaksut, jos hän hän ministerinä on mustamaalannut valheellisesti tuotetta?

Toki jos Lintilä puhuu totta, on hän tuonut esiin meidän kaikkien kannalta merkittävän tietoturvariskin, minkä luulisi kiinnistavan myös Metaa suuresti.
175
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Kuinka moni "Rinnakkaiskäyttää" tuota sovellusta jonkun kanssa? Samaa whatsappin tiliä siis? No ei varmasti kukaan ja miksi käyttäisi? Kun on omakin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Voisiko Lintilälle tulla isot korvausmaksut, jos hän hän ministerinä on mustamaalannut valheellisesti tuotetta?

Toki jos Lintilä puhuu totta, on hän tuonut esiin meidän kaikkien kannalta merkittävän tietoturvariskin, minkä luulisi kiinnistavan myös Metaa suuresti.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu