Käytätkö sinä alkoholia

Anonyymi-ap

Maistuuko voimamiehille olut tai vaikkapa Koskenkorvan jalo viina? Itse nuorempana otin kuppia ja treenasin kovaa, krapulassa tein penkkiennätyksen oisko ollu 75 tai 85kg. Enää en aloholia juo.

Decamies on kuulemma jäänyt kiinni julkijuopottelusta. Poliisi oli puuttunut asiaan ja sakkoa tuli. Decamies on kiltti mies ja poliisit säästyivät pahimmilta vammoilta.

No hähäää, eihän näin ollut, ei Decamies ota alkoholia yhtään. Kunnioitan Decamiestä, ollaan samassa veneessä, ei viina maistu, mutta treeni maistuu =)

4

478

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Humalassako tuon aloituksesi kirjoitit? On vain 3 olotilaa. Humala,Krapula tai Outo olo.

      • Anonyymi

        🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑

        😋 ­N­­y­­m­­f­­o­m­­a­­a­n­i -> https://ye.pe/finngirl21#177526941

        🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞


    • Anonyymi

      Saunan jälkeen olut. Muuten absolutisti.

      Ja sitten vain huijaamaan rahat aloittelijoilta lisäravinteilla ja nettivalmennuksilla.

    • Anonyymi

      Decamies bongattu Helsinkiläisessä pubissa. Oli siellä iltapäivällä nauttimassa jokapäiväistä herkkujuomaansa eli lonkeroa. Tarinalla on sikäli onnellinen loppu, että kun Decamies on kiltti mies baarissa olevasta asiakaskunnasta lähes puolet jäi henkiin, loput kiidätettiin tehohoitoon.

      No hähähhää, menittekö toisen kerran lankaan. Eihän Decamies edes juo alkoholia. Hän on saman sortin mies kuin minä, me emme ole mäen miehiä, nimittäin viinamäen, ei missään nimessä, alkoholiin ei kosketa. Kataboliaa ei haluta mitä alkoholi aiheuttaa. Treenipäiviä menee monta hukkaan jos joutuu humalatilaan ja muutenkin alkoholi on aivan turha juoma. Hyötysuhde todella huono.
      On kyllä typerää juopotella, ei voi kun ihmetellä miten tällekin kansalle alkoholi maistuu. Kysymys on alakuloisuudesta, yksinäisyydestä, ujoudesta jne. Ulkomaiset ystäväni kun tänne tulevat ovat aivan ihmeissään kun jopa päivällä näkee hoipertelevia ihmisiä.
      Asia ei kuitenkaan ole niin huono kuin Kengsintonissa jossa ihmiset ikään kuin pysähtyvät, jäävät seisomaan kesken matkan ja ylävartalo roikkuu ala-vartolon kannatellessa kehoa. Ihmeellinen näky, syynä tähän heroiini ja nykypäivänä vielä enemmän fentanyyli.

      Eipä täällä juuri voimamiehiä näy, onko näillä edes salikorttia:

      https://www.youtube.com/watch?v=zqLTsXD2cHs&ab_channel=kimgary

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra on mukana Suomen huutokauppakeisari -sarjassa

      Suomen huutokauppakeisari on tavallisten suomalaisten ohjelma. Sarjan suosiosta kertoo se, että nyt alkaa jo 19. kausi t
      Maailman menoa
      179
      1629
    2. Kuuleppas

      ensimmäiset naissuhteet toimii miehelle eräänlaisena oppikouluna, mutta hän ei välttämättä itse ymmärrä oppineensa mitää
      Ikävä
      258
      1131
    3. Mulla ei ole Suomessa enää mitään

      4 vuotta joutuu asumaan henkisessä vankilassa. Sitten voi muuttaa takaisin ulkomaille.
      Turku
      180
      788
    4. Kuinka nainen jaksat ja voit

      Toivottavasti hyvin.
      Ikävä
      43
      721
    5. Provider miehistä..

      Tietyt miehet puhuvat ilkeästi naisista, jotka haluavat elää miehen tuloilla. Eikö? Mutta miksi tietyt miehet siitä pah
      Ikävä
      213
      713
    6. Sinulle nainen

      En ehkä koskaan osannut sanoa tätä oikein. Minun vaikeuteni luottaa liittyi ennen kaikkea menettämisen pelkoon. Siihen
      Ikävä
      63
      685
    7. Ethän mies vielä

      luovu meistä? Haluaisin jo sun syliin.
      Ikävä
      53
      664
    8. Hei rakkaani.

      Kohtaaminen lähestyy. Miten teemme sen? Kumpi ottaa yhteyttä vai törmäämmekö jossain sattumalta? Tuleva vaimosi
      Ikävä
      50
      593
    9. Tiedätkö sitä

      Että sinun äänesi on ihanan pehmeä
      Ikävä
      40
      586
    10. Sut.

      Tuhotaan. :)
      Tunteet
      69
      574
    11. Ethän voinut nainen tietää, että rikot rikotun

      Omaa elämää taas mietin aamuyön tunteina. En vieläkään löytänyt muistin sokkeloista ainuttakaan onnen hetkeä. Kaipuu on
      Ikävä
      68
      560
    12. Yt:t kunnassa päättyi

      Oliko nämä tarpeelliset ja ratkeaako taloushuolet näiden avulla? Lehdessä ilmoitettujen lukujen perusteella lisää on tul
      Lappajärvi
      63
      552
    13. Haaveilen edelleen

      Sinusta aika ajoin
      Ikävä
      33
      531
    14. Martsusta tuli leuhka

      Ja ylimielinen. Hän ei nosta persettäkään ilmaseksi . Luulempa et nämä ei tee hyvää hyvinvointivalmennuksille.... Nannal
      Kotimaiset julkkisjuorut
      172
      500
    15. Tulisitpa käymään joskus vielä

      Olisi niin kiva nähdä pitkästä aikaa. Oletko vielä joskus tulossa?... Niin monet muutoksen tuulet puhaltavat, olisi lohd
      Ikävä
      23
      499
    16. 28
      481
    17. Mä oon kallistumassa

      Rikosilmoitukseen!
      Suhteet
      69
      461
    18. Lämpimiä katseita aikoinaan vaihdettiin, siihen se sitten jäi

      Sinulla uudet tuulet ja välttelet kohtaamistamme.
      Ikävä
      26
      460
    19. Poromiehentien remontti ...

      Mikä tilanne? mistä mennään
      Hyrynsalmi
      6
      453
    20. Kiulu myynnissä!

      Kiulu hakee taas uutta yrittäjää. https://www.yritysporssi.fi/etela-pohjanmaa-lansi-suomi-finland/myytavat/yritykset/ma
      Ähtäri
      23
      449
    Aihe