Sanoi Biden puheessaan Puolassa hetki sitten.
Mitäs putinistipersut tähän?
Mitäs putinistipersut tähän?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 30
Vanhimmat
biden kuolee pian, saa aivoverenvuodon ensi viikon torstaina.
Elää kuitenkin kauemmin kuin persujen idoli, bunkkeripappa.
Lopettaisit valehtelemisen. Tosin häiriintyneelle tämä on turha pyyntö, sillä valehtelu on osa tietyllä tavalla häiriintyneen persoonaa.
miten sinua haittaa bidenin kuolema?
Bunkkeripappa on jumalani ja hänen poismenonsa itkettää.
Ei mitenkään, toisaaalta haittaa se että ihmiset keksivät vastaavia väitteitä satunnanisista ihmisistä julkisuudessa ilmaan mitään todisteita tai perusteluja.
Mun persu pierasee punikkia naamaan.
Ihan oikein sanoi. Muuten, Putin lunttasi papereistaan koko pitkästyttävän puheensa ajan, kun taas Biden puhui ilman minkäänlaisia muistiinpanoja ja puhui hyvin.
Kun vertaa noita kahta puhujaa, ero on kuin yöllä ja päivällä. Toinen puhuu spontaanisti ja vilpittömästi, toinen sylkee sanat suustaan ja uhkailee koko maailmaa niin että naamakin vääntyy aivan kauhean näköiseksi. Pahuus tapaa jättää jälkensä myös naamavärkkiin.
biden tuskin edes tietää missä hän on , on nääs pää pehmennyt.
Putte possuun verrattuna ihminen.
Niin on, Ihminen isolla iillä.
Et sitten katsonut kuinka hän puhui puolalaisille Varsovassa. Hyvin oli tietoinen siitä, missä on ja puhe oli mahtava - ilman lunttilappuja.
Kuka nyt uskoo noin huonossa kunnossa olevaa vanhaa miestä.???
Hyvässä kunnossahan hän näytti olevan. Järki tallella, toisin kuin eräiden idolilla, joka on prkleestä syntynyt.
Elä sinä vedä persuja tähän, Turtiainen on ihan omassa ryhmittymässään ja elää harhoissaan kuten mestarinsa Putinkin.
Ukraina ei tule koskaan voittamaan Venäjällä.
Ei sen tarviikkaan. Riittää että Venäjä häviää, ei katoa, vaan häviää.
Venäjä häviää, miten? miten ihmeessä Venäjä häviäisi? Ei se ole mitenkään mahdollista, mieluummin se sotii vaikka sata vuotta. Ukraina on tuomittu häviämään.
Ei sellaista tuomaria löydy edes persuista.
Voittamaan Venäjällä? No ei tarvitsekaan, kunhan voittaa Ukrainassa, jossa sotaa käydään.
Trollille tiedoksi.
Oletko jotenkin pudonnut kelkasta?
Kuka nyt bideen horinoista piittaa, kun eiväthän ne edes aiemmin opitun mukaisesti "edusta valkoisen talon virallista kantaa".
Juu Venäjä ottaa Luhanskin ja Donetskin ja tietty pitää Krimin, muutapa ei tarvita. Venäjä toki onhävinnyt kaiken tulevaisuutensa ja on iäksi hylkiö
Pitäähän Bidenin olla huolissaan Ukrainan puolesta, mistä poika saisi korruptiorahoja jos Zele joutuisi Siperiaan?
Ukraina on jo hävinnyt laajoja maa-alueita ja satojatuhansia sotilaita. Eikö se jo riitä? Vieläkö pitää ottaa takkiin?
"Hörhön horinoita"!!!
Kaikki häpeää putinisteja, eduskunnassakin yksi aivan pönttö.
Ei maailmassa ole mitään ehdottomuuksia. Vain Sith lord luo ehdottomuuksia- Obi Wan Kenobi - Star Wars
https://www.youtube.com/watch?v=onRnL6MBunU
Puttepossu pisti All In, kun hyökkäsi Ukrainaan.
Piti olla varma käsi, mutta olikin rivi mustapekkoja.
Nyt ei Putella ole muuta vaihtoehtoa, kuin jatkaa sotaa, aina siihen asti, kun joku "omista" ottaa Puttea niskasta kiinni ja pistä vanhuksen tarkastelemaan maisemaa 10.kerroksen ikkunasta.
USA ei puolestaa voi Puten antaa voittaa, koska sitten tuo suuruudenhullu vain keräisi voimia ja kohta alkaisi taas uusi "erikoisoperaatio".