Kun aikoinaan ei ollut tapana ketään kannustaa, nyt naiset valittavat, että aikoinaan naisia ei kannustettu ja tavoittelevat sillä uhriutumispisteitä. Tänään Hesari nosti otsikoihin säveltäjän sanat, että 1970-luvulla tyttöjä ei kannustettu säveltäjyyteen, Mutta eipä tuolloin kannustettu poikiakaan. Ei kovin kohota kenenkään arvostusta tuollainen uhriutuminen. Feministinen uutisointi heikentää naisten uskottavuutta.
Ei kannustettu
5
187
Vastaukset
- Anonyymi
"Feministinen uutisointi heikentää naisten uskottavuutta." Siinäpä se. Muutama päivä sitten ylen tv-uutisissa esiteltiin lasimuseossa esillä olevan naismuotoilijan elämäntyötä esittelevää näyttelyä. Juttu herätti aluksi kiinnostusta. Mutta sitten tämän diivan kerrottiin väittäneen, että hän on tehnyt kaksinverroin töitä verrattuna miespuolisiin kollegoihin. En voi uskoa kenenkään tekevän kaksinverroin töitä kuin muut alan parhaat tekijät. Kyse on sellaisten "vaihtoehtoisten totuuksien" levittämisestä, joiden vuoksi kiinnostukseni lopahti siihen paikkaan.
- Anonyymi
Lahjaton joutuu aina tekemään kaksinkertaisesti töitä.
- Anonyymi
Tuossa käy niin että se, mikä feministisen kuplan sisällä nostaa peukutuksia, se herättää kuplan ulkopuolella reaalimaailmassa lähinnä myötähäpeää.
- Anonyymi
😍😋😍😋😍😋😍😋😍
🍒 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17754143J
🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞
- Anonyymi
Jaa en tiennytkään, että 70-luvulla ei ollut suosittuja naissäveltäjiä ja -artisteja 😂
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 163461
Muistatko vielä viime kesän "sutinat"?
Kohtalo vai mikä lie järjesti, että törmäiltii jatkuvasti toisiimme. Ihan uskomatonta, koska eihän me mitään ikinä sovit202336En tullut, koska käytit päätäsi.
Ja koska ihmiset pilaavat sillä mahdollisuudet, kaikki mikä toimii vaatii oman lähestymistapani. Kun levittää punaisia m321965- 181881
- 821848
- 261582
- 291450
Kulta, sovitetaanko joku ilta avainta lukkoon?
Musta tuntuu että me ollaan pari. Olisi ihana saada asialle sinetöinti viemällä suhde päätyyn asti. ❤️ Rakastan sua ikui361417Miten lasketaan?
Ompa ollut valtava ihmismassa taas Folkkaajia liikenteessä. Miten noin 2200 lipunostaneesta muodostuu 11000 kävijää?.91394Hyvää Huomenta Rakas Neiti
Hyvää Huomenta Nainen🤗 Kaikkea hyvää toivon sinun päivääsi😘 Näin toivoo mies111334