Minä oon lauralla kattellu koko talaven kun tirpuuset on pörhentäny tavallista enämpi.
Onko kukaa muu huamannu samaa ? Onko tämä enne jostaki ? Tulooko mailmanloppu kohta vain monet katovuodet.
Tirpuusten pörhennystä ei sovi kenkään ohittaa tuasta nuan vain , siihen pitää hakia selevyys.
Muuten mei pärijätä.
Onko kukaa muu huamannu samaa ? Onko tämä enne jostaki ? Tulooko mailmanloppu kohta vain monet katovuodet.
Tirpuusten pörhennystä ei sovi kenkään ohittaa tuasta nuan vain , siihen pitää hakia selevyys.
Muuten mei pärijätä.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Olen toki itsekin huomannut lintujen käyttäytyvän oudolla tavalla, esim talitiaisen liverrys on muuttunut ebtisestä titityystä vaikka miksi oudoiksi versioiksi.
Olen liki varma että tässä on luojan viesti , joka kertoo saapuvasta kauheasta hirveyden ajasta.
Joka nyt ei pakene , ei tule pelastuman.
Ateistit juosta pötkikööt siksakkia karkuun, kun Jeesushan sanoi omilleen, että " Älkää mitään pelätkö".
Tämä täytyy nyt ottaa toresta , ryssä on niin kauhia.
Älä pelkää , sanna on sinun kanssasi.
Se nyt on kokoaijan juovuksis , tanssii ja nenä on valakoonen , mitenkä se onki niin soukan oloonen , eikö se koskaa mitää syä ?
Piripäät ei syö.
Sen perse tervataan viälä.
Mutta talitintit on amerikkalaisten vakoojia.
No minä sitä ajattelin jotta ei ne oo oikeeta, amerkkalaasten tekemiä muka-lintuja, istuvat tuas vain oksalla ja vahtaa tupahan.
Livertääki niin kummasti " sirpysärpytytytyy" ja lähettää kokoaijan dataa yhrysvaltoihin.
Kattokaas ku amerikkalaaset pelekää jotta tänne avattaas mailman suurin pernajauhoteheras ja ruvettaas viemähän sitä venäjälle kun sielei oo enää pernajauhoja ollenkaa.
Pernajauho on elintärkiää sora s ja elämäs yleensäkki.
Soon kumminki hilijenny se sapsun putiainen.
Mää olen aika varma jottaa jumala rankaasoo ja varsinkin alavuren sodomalaista menoa.
Kyllä täällä parannusta pitääs paljon enämpi harrastaa, muuten olemma karotuksis joka ainua.
upp