Uusi uhka ja takaisku venäläisille

Tsetseenit ovat kasvavassa määrin taistelemassa Ukrainan rinnalla miehittäjää vastaan.
295
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Tsetseenitaistelijat eivät ota vankeja.

Äänestä

Tänään oli maikkarin aamussa Tsetseeni, joka oli selviytynyt hengissä Venäläisten eläimellistä kidutuksesta. Korosti sitä, että Venäläiset käyttävät vankeja kohtaan kaikenlaisia kidutus keinoja, joiden tarkoitus on vain rikkoa ihminen sisältä.

Venäläiset sotilaat käyttävät samoja keinoja kaikkia vihollisiksi kokemaan kohtaan (Tsetseenit, Syyrialaiset, Georgialaiset, Ukrainalaiset). Ehkä myös Suomalaiset vangit kokivat samaa toisessa maailmansodassa, silloin ei vaan tieto kulkenut samoin kuin tänä päivänä. Raukkamaista toimintaa, tällaisten toimijoiden pitäisi kuolla sukupuuttoon.

Minusta kaikkien on hyvä tiedostaa heidän julmat teot, joissa ei ole mitään järkeä. Tällaiselle viholliselle ei pitäisi antaa mitään suojaa, vaan enemmän pyrkiä toimimaan heitä kohtaan yhtä ala-arvoisesti kuin hekin toimivat vihollisiaan kohtaan. Ihmisarvon menetys olisi ainoa lääke Putinismin poistamiseen maailmankartalta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Tsetseenit ovat kasvavassa määrin taistelemassa Ukrainan rinnalla miehittäjää vastaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu