Ukrainassa on käynnissä demokraattisen lännen ja autoritaarisen idän ideologinen taistelu. Voittaja on uuden maailmanjärjestyksen johtaja, jonka arvoja kopioidaan kaikkialla. Suomalaiset ovat tyhmiä lampaita, jotka aina apinoivat voittajaa, eli jos Venäjä-Kiina voittaa, täälläkin aletaan apinoida heidän järjestelmiään. Suomesta tulee Venäjän vasallivaltio, joka myöhemmin sulautetaan Venäjään.
Suomeenkin tulee diktatuuri, jos Venäjä voittaa
Anonyymi-ap
789
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Eikö se ole jo täällä, nimittäin diktatuuri.
Ei ole Venäjä täällä jo.
Täällähän on galupkratia eikä mikään kansalaisten äänestämä demokratia.
Kyllä elämme hyvään ja pahan taistelun aikaa. Pahaa edustavat diktatuurit haluavat tuhota demokratiat joita ne kokevat uhkana.
Diktaattorit Suomessa halusivat eristää rokotteista kieltäytyjät yhteiskunnasta, savustaa ulos töistä ja tuhota heidän elämänsä täysin keksityn valheen perusteella, jonka mukaan vain rokottamattomat levittävät koronaa, kun rokotetut eivät sitä levitä.
"Älä keuhkoa siinä piripää"!!!
Ainoa joka keuhkoaa olet sinä, kehari!