Polkee ihmisoikeuksia, veljeilee Putinin kanssa, tuottaa maailmaan roinaa, saastuttaa luonnon, riistää eläinkuntaa - ja pullistelee vielä enemmän kun täällä kumarrellaan.
Lopettakaa ihmiset krääsän ostaminen, niistä satavat tulot liukuvat vallanhimoisiin suihin, aina Kremliin asti.
Halpamaa Kiina
14
814
Vastaukset
- Anonyymi
Mutta weiwei, jengi tykkää krääsästä!
- Anonyymi
Ensin Kiina tuhoaa Euroopan taloudellisesti eurooppalaisten kehittämällä teknologialla. Sen jälkeen sotilaallisesti eurooppalaisten kehittämällä teknologialla. Kiinan oma luonto on törkeän saastunut ja tarvitsevat puhdasta elintilaa.
- Anonyymi
Eurooppaan tulisi saada kestävää elektroniikkaa valmistavia tehtaita, joiden tuotteita voisi myös korjata ja joihin voisi saada varaosia. Kiinalaiset luottavat laiskojen ja välinpitämättömien ihmisten haluun ostaa kertakäyttöistä krääsää, mutta tämä planeetta ei enää kestä sellaista kauan.
- Anonyymi
Kun eurooppalaiset kehittää teknologiaa, Kiina kopioi ja myy sen halvalla.
- Anonyymi
Kokoomus kommunistit kuitenkin haluavat lisää rahaa liiveihinsä eli ideologia on myyty, ahneus ja fasismi nostaa jo päätään...
- Anonyymi
Nyt Kiinan keisari matkaa Venäjälle murhatsaaria nuolemaan.
- Anonyymi
Aloin välttää Kiinassa valmistettujen tuotteiden ostamista, kun korona alkoi levitä kidutettujen eläinten torilta maailmalle. Eikä tuo ole ainoa asia, joka siinä maassa ärsyttää. Pilaavat ilmaa siinä määrin, että pian eivät näe enää maisemia, kun harmaa saasteusva on levinnyt kaikkialle.
- Anonyymi
Teen samoin, kun se vain on mahdollista.
- Anonyymi
Vallahimoiset pervot ja laahukset (tyhmät ihmismassat) surmaavat elämän maapallolla.
- Anonyymi
Mikään ei muutu, plösöt haluavat halpista ja sitä kiinalaiset plösöt lähettävät, keräten näin massia myös toveri Vladimirin sotakassaan.
- Anonyymi
Joo, sä haluut viihtyy lisää, sä haluut lisää ihan kaikkee muutaki ihan ku Kiina ja sä et välitä muusta ja siinä näkyy tän pallon kohtalo ku kaikki vaa haluu paisuu
- Anonyymi
Kiina pullahti yllättäen läntisille markkinoille, miksi. Ahneuden takia. Tiedättehän; seitsemän kuolemansyntiä, ahneus, katkeruus, viha, kateus, laiskuus, ylensyönti ja himo. Haluttiin saada halpoja tuotteita ja Kiinalla on sitä, mitä länsimailla ei ole; ahkeria käsiä ja säätelyä.
- Anonyymi
CNGR Finland Oy on jättänyt Haminaan suunnitellun akkumateriaalitehtaan ympäristölupahakemuksen. Tehtaan suunniteltu jätteiden purkupaikka on sisäsaaristossa (Varvion lähellä ). Jätevedet sisältävät 289 tonnia sulfaattia vuorokaudessa, sekä ammoniumtyppeä, alumiinia, nikkeliä, kobolttia ja mangaania.
Sulfaattia pidetään yhtenä haitallisimmista vesistöpäästöistä (mm. kalakantojen häviämiset), Sulfaatin ongelmat vesistöissä tulivat esiin Talvivaaran kaivoksilla 2012 -2013 sattuneiden vuotojen jälkeen.
Kyseistä ympäristölupahakemusta odotetaan julkisesti nähtäväksi toukokuussa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
"Miko Bergbom, miksi euron bensa maksaa kaksi euroa?"
Valtakunnan suurin kaupallinen porvarimediakin kyselee nyt miksi perussuomalaisset ovat rikkoneet tärkeimmän vaalilupauk2647233SDP: "On hyvä että bensiinin hinta nousee"
Suurin oppositiopuolue SDP on mielissään siitä, että bensan hinta nousee suomalaisille. https://www.iltalehti.fi/polit2723797Mistä ihmeestä sitä viirasi?
Oliko tuo Timo Kalima hyvä silmälääkäri? Mikähän hänen silmiinsä osui kun piti mennä tuollaista tekemään. Kaikki näytti403660"Mieheksi ja naiseksi hän heidät loi."
Räsäsen tuomio on iso harppaus woke-valtioksi. – Tässä maassa on nyt selvästi kiellettyjä sanoja ja ajatusrikoksia. –2782587Valion maitotehtaalla kapina
Ilmastonmuutoksesta, eläinten hyvinvoinnista ja ympäristön saastumisesta huolestuneet eläinkapinalliset estävät panssa272016SDP haluaa tappaa maaseudun - bensan hinta mahdollisimman korkealle
Maaseudulla auto on välttämätön asia, ja lähes kaikilla on bensa-autot. Kuinka tyhmä pitää olla jos äänestää demareita?1531948Partamies hoi!
En aio häiritä jos on mukavampi olla hiljaa tai jos siellä kaukana sinun paikkakunnalla on jo joku hoito. Miten olisi re401907Outoa toimintaa Tuhannen taalan yrittäjällä
Ihmiset ympäri Suomen on kyselleet, että miksi tämä yrittäjä hoitaa ilkivalta-asiaa netissä kun se kuuluisi poliisille.1301849Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää101703Martina Aitolehti pistää luun kurkkuun Erikoisjoukot-kouluttajalle - Ei usko tätä!
Martina Aitolehti on persoona, joka herättää monessa tunteita. Hänen yksityiselämänsä on noussut kohuotsikoihin mm. eläm151334